SAÜ'de yemek fiyatlarına yine zam!

Sakarya Üniversitesi yemek ücretlerine zam yapıldı. 2018-2019 eğitim öğretim döneminde yemekhane fiyatlarına yüzde 37 oranında zam uygulanırken, yemek fiyatı 2 liradan 2,75 liraya çıkmıştı.

Uygulanan zam sonrası SAÜ'lü öğrenciler büyük tepki gösterirken, yılın son günlerdinde Sakarya Üniversitesi rektörülüğünde öğrencileri üzecek haber geldi.

Yemekhane ücretlerine yüzde 27 zam yapıldı. Yeni zam ile birlikte 2,75 lira olan yemek ücreti 3,50 liraya çıktı.

Öğrenciler ilk zamma daha yeni alışırken gelen ikinci zam ile birlikte tepkileri bir kat daha arttı.

Yemekhane fiyatlarına gelen yüzde 27 zam için öğrenciler imza kampanyası başlattı. Müşteri değil öğrenciyiz diyen öğrenciler, " KYK burslarına/kredilerine %10 zam uygulanırken üniversitenin yemekhanesine bunun yaklaşık üç katı zam uygulanması, kamu hizmeti olan eğitimin parasız olması gerekirken öğrenciler üzerinden kar amacı güdülerek ücretlerin artırılması kabul edilemez. Bizler müşteri değil öğrenciyiz.Tüm öğrenci arkadaşlarımızı zamlar geri çekilene kadar sesimizi yükseltmeye çağırıyoruz.Sakarya Üniversitesi'nin yaptığı zamları geri çekmesini talep ediyoruz!" ifadelerini kullandılar.

SAÜ'lü öğrenciler tepkilerini sosyal medyadan da dile getirdiler.Öğrenciler paylaşımlarında Rektör Fatih Savaşan'ı da etiketlediler.

İşte o paylaşımlar;

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3450822/saude-yemek-fiyatlarina-yine-zam