Sürücü kurslarından aldığı cevaplar sonrasında şok oldu

Akyazı'nın Kuzuluk Beldesi'ne bağlı Orta Mahalle'de ikamet eden Recep Kaya ehliyet almak istedi ama bu isteğine karşılık bulamadı.

Kaya, yıllar önce geçirdiği bir kaza sonrası sağ elini büyük ölçüde kullanamaz hale geldi.

Kaza geçirmeden önce otobüs muavinliği yapan Recep Kaya, başına gelen bu talihsiz kazayıda o esnada yaşadı. Recep Kaya, otobüsün patlayan tekerini tamir ettikten sonra şişirmek isterken lastiğin üzerinde ki demir parçasının kendisine isabet etmesiyle yaralandı.

Aylarca hastanelerde yatan Recep Kaya bu sırada da sakatlanan kolundan defalarca ameliyat oldu. Muavinlik yaptığı için her türlü aracı kullanabilen Kaya, şimdilerde ise ehliyet alarak kendisine uygun olan bir araç alarak kullanmak istedi.

Bu isteğine ulaşabilmek içinde tam teşekküllü hastaneden raporunu alan Kaya, gittiği tüm sürücü kurslarından aldığı cevaplarla şok oldu. Ehliyet almak için gittiği sürücü kursları Kara'yı "Sana uygun aracımız yok." diyerek geri çevirdi.

Recep Kaya bu durumu şöyle anlattı; "Benim psikolojik rahatsızlığı olan bir çocuğum var. Sık sık onu doktora ve hastanelere götürüp getirmek zorunda kalıyorum. Rahatsızlığından ötürü çocuğumu toplu taşıma araçları ile götürüp getiremediğim için özel araç tutmak zorunda kalıyorum. Onun için bütün imkanlarımı zorlayarak kendime uygun b ir otomobil alıp kendi işimi kendim görüp rahatlamak istiyorum. Bunun için de benim ehliyet almam lazım. Aylardan beri uğraş vermeme rağmen beni Akyazı ve Sakarya'da faaliyetlerini sürdürmekte olan hiçbir sürücü kursu uygun araçları olmadığını söyleyerek benim müracaatımı kabul etmedi."

Recep Kaya yetkililere anayasal hakkımı kullanmak ve bana uygun ehliyet sahibi olmak istiyorum diye seslendi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3452270/surucu-kurslarindan-aldigi-cevaplar-sonrasinda-sok-oldu