Kamyoncular yolu kapattı ! Eylem yaptılar

Kamyoncu esnafı, yeni yıl ile birlikte devreye giren U-ETDS uygulaması sonrasında birçok ilde eylem yaparak seslerini duyurmaya çalışıyorlar. İlimizde Hanlı Kamyon garajında eylemine başlayan kamyoncular bu uygulamayı protesto ediyorlar.

Artan maliyetler nedeniyle iflasın eşiğinde olduklarını dile getiren kamyoncu esnafı, 1 Ocak’ta devreye giren U-ETDS uygulamasının "bardağı taşıran son damla" olduğunu vurgulayarak, ülke genelinde eylem başlattı. İlimizde Hanlı Kamyonlar garajında eylemine başlayan kamyoncular uygulamanın kaldırılmasını istiyorlar.

U-ETDS sistemi nedir?


Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi, (U-ETDS) KTK ve KTY çerçevesinde ticari olarak faaliyet gösteren, A1, A2, B1, B2, D1 D2, K1, K3, C2 ve C3, L1, L2, M1, M2, N1, N2, P1, P2, R1, R2,T1 ve T2 yetki belgesi sahiplerini kapsıyor.. U-ETDS ile Karayolu taşımacılığının disiplin altına alınması, karayolunda trafiğe çıkan ticari taşıtların taşıdıkları yolcu ve eşyaya ait olabilecek güvenlik açıklarının kapatılması, karayolunda taşınan hertürlü yolcu ve yükün kayıt altına alınması, korsan (Yetki belgesiz) taşımacılığının önüne geçilmesi, elde edilen verilere istinaden sektör gelecek planlanması amaçlanıyor. 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3455324/kamyoncular-yolu-kapatti-eylem-yaptilar