Hendekli kamyoncular da isyanda! Çalışalım mı evraklarla mı uğraşalım?

Ulaştırme ve Altyapı Bakanlığı tarafından yeni yıl ile birlikte nakliyecilere zorunlu tutulan dijital takograf uygulaması kamyoncuları ve kooperatifleri harekete geçirdi.

Maliyetlerina rtması nedeniylee zor günler geçirdiklerini söyleyen kamyoncular, seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmaya çalışıyor.

Sakarya'da da kamyoncular grev kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde kamyoncu esnafı yeni gelen uygulamalara ve artan maliyetler için yolu kapatırken, Hendekli kamyoncular da konuyla ilgili açıklama yaptı.

Hendek 14 Nolu Motorlu taşıyıcılar Kooperatifi de grav kararı alırken, Kooperatif Başkanı Hasan Ayar, Cumhurbaşkanına seslerini duyuramadıklarını söyledi, Ak Partili milletvekillerine seslendi.

Ayar, "Üyelerim mağdur. Biz reisle toplantı yaptık sesimizi duyuramadık. 15 gündür uğraşıyoruz birlik başkanları olarak maalesef bir tane Ak Parti milletvekili yanımıza gelmedi. Seçim zamanı yanımızdan ayrılmıyorlar şimdi bunlar nerede? Bu insanların hepsi Ak Partili. Benim arabalarım İstanbul'a gidemiyor, İstanbul bize kabe yolu oldu. Bizim dijital sıkıntımız var, fatura sıkıntımız var, yol sıkıntımız var, bize iş yok. Köprülerin durumu belli. Otobanların durumu belli. Mazotun durumu belli. Allah'ını seven bizi duysun. Reisimize buradan sevgilerimizi gönderiyoruz" dedi.

Kooperatif üyelerinden Mahmut Der ise yeni gelen uygulamalrla birlikte sıkıntılarının daha da çok arttığını belirtti.

Der, "Psiko teknik, SRC, 10 tane ehliyet bunları bize sundunuz biz ne yapacağız? Nasıl bunların altından çıkacağız. Çalışalım mı, evraklarla mı uğraşalım. Zaten iş yok, para yok, mazot yok. Nasıl yapacağız bu işten nasıl çıkacağız. Bir otobandan geçiyoruz 670 lira. Osmangazi 300 küsür lira. Reis seni düşürmeye uğraşıyorlar. Bizim bilgileri sana ulaştırmıyorlar. Bundan bilgin olsun. Bu millet sana oy vermeyecek böyle giderse" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3459942/hendekli-kamyoncular-da-isyanda-calisalim-mi-evraklarla-mi-ugrasalim