Barınakta yine o bildik görüntüler...

Karaman bölgesi ormanklı alanda ölen hayvanları gören hayvanseverler isyan etti.

Sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak barınakta açlıktan ölen köpekleri gösterdi.

Her gün açlıktan ölen birçok hayvanın çöpe atıldığını anlatan Özden, köpek yavrularını göstererek tepkisini dile getirdi.

Özden, "İki gün önce yayınladığım basında yer alan yerdeyiz, Sağ kalan 3 yavru daha ölmüş. Tüm yetkililere haber verdiğimiz halde hiçbir tedbir alınmadı.'' dedi.

Ellerinden gelen herşeyi yaptıklarını ama binlerce köpeğin olduğunu ifade eden Özden üzgün olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi ise Sakarya'da ilk kez www.medyabar.com tarafından kamuoyuna duyurulan köpeklerin birbirini yediği yönündeki haberlerin ardından bazı gazetecileri alarak Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı'na götürdü. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi tarafından karşılanan gazetecilere barınakta hiç bir problemin olmadığı ve barınağın dahada geliştireleceği söylendi. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yenikent'teki mevcut bakımevi içinde hayvan hastanesi kurulması için çalışmalara devam ettiklerini söyledi. 

Çelebi, projenin yakın zamanda ihaleye çıkarılacağını belirterek, "Burayı daha güzel, sokak hayvanlarına daha üst seviyede hizmet verilecek konuma getireceğiz." dedi.

Ajanslar tarafından servis edilen haberde daha önce yaralı buldukları ve barınakta tedaviye alınan sokak köpeğinin durumunu görmeye geldiklerini söyleyen vatandaş İbrahim Yılmaz, hizmetten memnun olduklarını dile getirdi.

Yine başka bir vatandaş Elif Yılmaz da yaralı sokak hayvanını veterinere götürdüklerini, rahatsızlığı geçmeyince bakımevine geldiklerini belirterek, "Ameliyat edildikten sonra tekrar geleceğiz. Gördük, şu anda iyi. Yetkililere teşekkür ederim, çok yardımcı oldular." diye konuştu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3461320/barinakta-yine-o-bildik-goruntuler