BBP İl Başkanının üslubu büyük tepki çekti

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun MHP’ye dönüşü ülke gündeminde geniş yer alırken şehir gündeminin de bir numarası oldu.   Babaoğlu’nun MHP rozeti takmasının ardından BBP ile yolları ayırmasıyla yaşananlar dün gün boyu konuşuldu. Ülkücüleri sevince boğan geçiş, BBPde bazı isimleri kızdırdı.

BBP İl Başkanı Cemal Can’ın ise Babaoğlu’nun MHP’ye geçişiyle ilgili eleştiri düzeyini aşarak hakarete varan sözleri Hendekte öfkeye neden olduğu ifade ediliyor

Şehirde birçok platform, sosyal medya hesapları, siyasiler, BBP kanadından bazı isimler ve Ülkücü camia Cemal Can’ın yaptığı açıklamada hakaret dilini tercih etmesini siyaseti bilmemesine bağladı Sosyal medyada, Babaoğlu’na destek mesajları yağarken Can’ın üslubu tartışılmaya açıldı.

  Sakarya kamuoyu bu uslüpla konuşan bir kişinin BBP İl Başkanlığı görevinde bulunmasını bağdaştıramadığını söylerken, Can’ın Turgut Babaoğlu’na geçişten birkaç gün önce başarılar dilediği ifade ediliyor.  

 Bu arada Hendek kanadından ise Cemal Can bu ifadeleri sonrasında hamle yapmak istediği ancak Babaoğlu’nun ısrarla bu konuyu gündemlerine dahi almak istemediği söyleniyor.  Babaoğlu'nun hakarete kızan öfkeli teşkilat mensuplarına "Hiç kimseyle hiçbir şekilde kimse tartışmayacak" diye talimat verdiği söyleniyor. Cemal Can, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun söylediği söz üzerinden Turgut Babaoğlu’na yakıştırma yapmış, basın yoluyla bu sözü açıkça ifade etmişti.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3583774/bbp-il-baskaninin-uslubu-buyuk-tepki-cekti