Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konuda saç ekimi alanında uzman olan kişilerce yapılması son derece önemlidir. Doktor ve hemşirelerden oluşan bir ekibin olması başarıyı artıran faktörlerden biridir.

Saç Ekimi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi günümüzde yaygın olarak yapılan bir operasyondur. Ekim yapıldıktan sonra nasıl dikkat edilmesi gereken noktalar var ise, ekim yapılmadan önce de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Saç ekimi öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir;

Saç ekiminin yapılacağı güne karar verilir iken, ekimden sonra 3 gün dinlenilecek olan zaman seçilmelidir.
Saç ekiminin yapılacağı gün ağır yemekler yenmemelidir.
Ekilen saç kökünün zarar görmemesi açısından rahat giyilip çıkarılabilecek kıyafetler tercih edilmelidir.
Ekim günü ve saatine geç kalınmaması gerekir.
Saç ekimi öncesindeki hususlara dikkat edilmesi ekimden sonra rahat etmek için önemli detaylardır. Özellikle önü açık ya da düğmeli giysilerin tercih edilmesi sıkıntı yaşamamanızı sağlar.

Saç Ekim Planlamasının İçinde Neler Yer Alır?

Saç ekim planlaması yapılırken ekime karar verildikten sonra, bir kalem yardımı ile ekim yapılacak olan bölgelere işaret konur. Hangi bölgelere ekim yapılacağı belirlenir. Bunun yanı sıra, saç kökü alınacak olan donör bölge üzerinden ne kadar greft alınacağına karar verilir. Saç kökleri hangi bölgelere ve ne kadar saç ekileceği belirlenir.

Kişinin yüz hattına göre alın çizgisinin nereden başlaması gerektiğine ve şekline karar verilir. Tüm bu planlamalar yapıldıktan sonra saç ekiminin hangi teknik kullanılarak yapılacağının kararı verilir Ankara saç ekimi Serdar Yüce ile saç ekimi planlamasını yapabilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Saç Kökleri Nasıl Yerleştirilir?

Saç köklerinin ilk aşamasını köklerin toplanması oluşturur. Toplanmış olan kökler ikinci aşamada ayıklanır. Daha sonra kanal açılımı yapılır. Soğuk bir ortamda bekletilmiş olan kökler açılmış olan kanallara yerleştirilir. Köklerin yerleştirilmiş olması ile birlikte saç ekimi işlemi tamamlanmış olur.

Buradaki işlem süresi ekilecek olan köke ve alana göre değişiklik gösterir. Ekilmiş olan bu saç kökleri son derece hassas oldukları için, oluşacak bir darbeye karşı korunması gerekir. O nedenle mümkün olduğu kadar dinlenilecek olan zaman dilimi seçilmesi gerekir. Giysilerin giyip çıkarırken bile baskı yaratmaması önemlidir.

Saç Ekimi Lokal Anesteziyle Mi Yapılır?

Saç ekimi lokal anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Genel anestezi ile yapılması risk oluşturacağı için uygulanmaması tercih edilir. Lokal anestezi sırasında ekim yapılan kişi uyanık kalır, sadece ekilen bölge hissizdir. Kişiye lokal anestezi verilmeden önce tüm kafası dezenfekte edilmek sureti ile temizlenmiş olur. Daha sonra donör olan bölgeden iğne yardımı ile anestezi verilerek uygulanır.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3604316/sac-ekimi-nasil-yapilir-dikkat-edilmesi-gerekenler