Sakaryaspor'u Uşakspor karşısında seyrederken!

Öyle bir Sakarya spor ki bir türlü istene o özlenen çizgiyi yakalayamadı.

Hep sil baştan,hep sol baştan yada sağ baştan.Yani şöle el ele verelimde şu takımı hep beraber zirveye taşıyalım diye bir gayret yok.

Biri geliyor şunu,şunu yapacağım diyor,diğeri hayır öle olmaz böle illede ben diye kendi tarafına çekiştiriyor.Bu sefer ne  oluyor Olan Sakarya spora ve ona gönül verenlere oluyor.

Ne yapmak lazım?

Her defasında  her kesin beklentisi olan birlik beraberlik lazım ama ; işte o her ne hikmetse bir türlü sağlanamıyor.

Bunun nedeni bulunduğu an bu takım kurutulacak ama  nasıl?

Yoksa  seyirci başarı geldiği zaman,zaten üzerine düşeni yapıyor.Hele hele en uzunda olsa deplasmanlara  gidenler yok mu bir avuçta olsalar gittikleri her yerde takımlarını,rakiplerini imrendiren tezahüratlarıyla büyük takdir topluyorlar.

İşte Uşak deplasmanları da  geceden yola çıkan ve o dondurucu soğukta yol alan ve sabahın ilk ışıklarıyla Uşak sokaklarında yiyecek arayan kuşlar gibi açık lokanta aradılar. Uşakta sağ olsun belediye başkanları sırf Sakarya seyircisi mağdur olmasın diye enfes bir ezo gelin çorbası yapmışlar ve hemen hemen tüm seyirciyi resmen doyurdular ve bizlerden çok takdir aldılar.

 Bize verilen seyirci sayısından fazlada seyirci gelince

 Uşak İl emniyet müdür yardımcısı ve  yöneticisi Hüseyin bey sorunu çözmek için kulüp yetkilileri ile konuşarak büyük gayret sarf etti ve tüm yetkisini kullanarak Sakaryasporluları  stada aldırdı ve hiç bir sorunda çıkmadı.

 Ancak Sahaya geçen hafta sahasında  Velimeşeyi yenen Uşak spor  büyük bir özgüvenle sahaya çıktı ve daha 15 nci saniyede Sakaryaspor kalesinde çok büyük bir tehlike yaşattı..

Çektikleri şut Sakaryaspor kalesinde patladı gol olmadı. İlerleyen dakilarda toparlanan Sakaryaspor, olağan üstü gayretle çabaladı ve beklenen golde geldi.

O an adeta dünyalar bizim oldu çok da sevindik. Ama işte o andan itibaren devreye girmesi gereken yan yönetim her zaman olduğu gibi gene sınıfta kaldı.
Olmuyor,olmayınca da olmuyor işte!

Karşında zaten senin isminden çekinen bir uşak spor var ve inanın yenemeyeceğimiz bir takımda değil ama baktılar Sakaryaspor gene geri çekildi öylesine boş kalan hatta bomboş kalan sağ  köşeden kurnaz bir topçusu çok ama çok basit  bir golle  sevincimizi yarıda bıraktı 1-1 

Bu arada gerek onların,gerekse bizim direklerde patlayan şutlarımız da var ama o şutlar kaleye girmeyince  ahın,vahın önemi yok sayılmıyor  gol olarak zaten. Sarı kartların havaya uçuştuğu bu kışın ortasında çok da güzel oynan maçta galibiyeti sırf yanlış sevk idareyle iyi yönetemeyen teknik direktör kaybetmekte en büyük etken oldu!

Yalnış kadro tercihi..

Gönüllerdeki Sakaryaspor bu değil ya! Bu takımın kadrosu da fena değil ama sen Yaser gibi adamı maçın bitmesine 10 dakika kala alırsan olmaz, bu iş usta olmaz. Çocuk ısınırken çıldırdı kale arkasında.

O  saatten sonra  girse ne yazar?
Maça son derece umutla çıkan fedakar Başkan Cumhur Genç maç sonu sinirinden adeta  çıldırdı adam.ama ne yapsın?

Çıkıp o mu gola atsın? Ya da adam değiştirmeyi o mu yapsın?

Yoksa Allah için bugün Sakaryaspor takımı koştu,çabaladı ama olmadı. Bu arada Sakaryaspor'u  deplasmanda yalnız  bırakmayan 4 kişilik sabahın ayazında adeta donma tehlikesi geçirerek Uşak a  gelen spor basınına da ayrıca teşekkür ederiz.

TSYD tarafından illede istenen ve emekli olup  maç sigortalı olmadığı için akrediteleri yapılamayan ve sırf bu yüzden maçlara gelemeyen ve Sakaryaspor'a  aşık diğer spor basını arkadaşlarında bağlı oldukları gazete ve kurumlarınca da  bir an önce bu işlerin yapılması da en büyük dileğimizdir.


Ancak sağ olsunlar TFF yetkilileri  bu konuda son derece yardımcılar ve madem yapılma  çalışmaları oluyor. 'Çabuklaştırın'' diyerek, ikazda  bulundular.

Ne de olsa okumuş adamlar ve akademililer ve hepside polis şefleri değerli  ve tecrübeli insanlar, işlerini biliyorlar.

Uşak spor TSYD yetkilileri ise inanılmaz bir misafirperlik göstererek  Sakarya basınına ikramlarda bulunarak kimseyi,kimseye şikayet falan etmediler.

Sonuç olarak bu takım boş takım değil ancak cesaretle yazabiliyorum ki maalesef ama maalesef Şaban hocamız bu gemiyi bu dev transatlantiği sevk ve idare edemiyor ve lafla peynir gemisi yürümüyor.

Bunu cap canlı bizzati sahada ve  kale arkasında yaşayarak gördük Olmayınca olmuyor İnatlaşmanın alemi de yok!

Bu iş senin,benim bizim çocuğumuz meselesi de değil bu saatten sonra  Bir an önce  bişiler  yapılması yeni bir ehil tecrübeli süper bir hoca Usta bir Kaptan başa getirilmesi lazım.

Bu takım bu taktikle bu inatla giderse asla da başarılı olamaz.

Seyirci daha ne yapsın?

Turgay Özbalkan yazdı

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3613389/sakaryasporu-usakspor-karsisinda-seyrederken