Eskrim branşına ait salonun projesi yayınlandı...İşte Merak Edilen Projenin Detayları

Aziz GÜVENER'in haberi...

Son günlerde Sakaryaspor gündeminde sıklıkla yer alan Stadyum altına ne yapılıyor sorusunun cevaplarından biri daha netleşti. Modern butik spor salonunun ilk örneği olacak projede Eskrim branşına ait salonun projesi yayınlandı.

Modern görünüşü ile dikkat çeken projede eskrim alanı için 3 pist planlanmış aydınlatma, zemin, seyirci alanı gibi detayları ile dikkat çeken alana bitişik bir oda ise giyinme odası ve duşlar şeklinde planlanmış. Gençlik Spor İl Müdürlüğünde kadrolu olarak istihdam edilen personel tarafından yapımına başlanan salonun kaba inşaatı tamamlandı ve detaylara geçildi. Mobilya ve zemin kaplama kısmının tamamlanmasının ardından Sakarya Genelindeki Eskrim sporcuları bu salonda çalışmalara başlayacak.

Mevcut durumda Serdivanda bulunan Sakarya Spor Salonunda kısırtlı imkanlarla çalışma yapan Eskrimciler için kısa süre önce yeni ve modern ekipman alımı yapılmasıda dikkatlerden kaçmadı.

Türkiye'nin en uzun kapalı atletizm pisti olma özelliği taşıyan, geçtiğimiz günlerde Gençlik Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş ve Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır' ın ziyaret ettiği inşaatta sona yaklaşıldı. Kaba inşaat kısmı kısa süre içinde tamamlanan inşaatta tartan pist yapımına başlandı. Tamamlandığında Türkiye genelinden sporcuların ağırlanması ve kış aylarında da müsabakaların yapılmasına imkan tanıyacak olan tesis, Sakarya içinde bir fırsat olarak görülüyor.

GSB yetkililerinden alınan bilgiye göre Atletizm pisti inşaatı devam ederken Stadyum un kalan kısmı içinde çalışmalar sürüyor. Isıtma, aydınlatma ve otomasyon sistemlerindeki aksaklıkların tespitleri yapılarak çalışmalara başlandı. Gün içerisinde cep salonları için malzeme aktarılma işlemlerinin devam ettiği gözlenen tesiste kısa süre içerisinde antreman alanlarının tamamlanması amaçlanıyor. Onbeş civarında branşın Stadyum altındaki alana alınması düşünülürken bu branşların eksik çalışma malzemelerinin tedariklerininde sağlandığı ve çalışmaların başlaması için herhangi bir eksiğin kalmadığı öğrenildi.

Öte yandan Stadyum un Sakaryaspora tahsisi sürecinde çeşitli klüplere verilen alanların boşaltılması için tebligat yapıldığı öğrenildi. Klüplere yapılan tebligat sonrası boşaltılan alanların tekrar dizayn edilerek Sakarya halkının hizmetine sunulacağı belirtildi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3619809/eskrim-bransina-ait-salonun-projesi-yayinlandiiste-merak-edilen-projenin-detaylari