Yerel internet sağlayan firmalar devlere karşı!

  Sakarya'da hızla artan nüfus ve yeni yerleşim alanlarının çoğalması ile internet altyapısı konusunda vatandaşlar sıklıkla sorun yaşıyorlar. Yeni yerleşim bölgelerinin çoğunda telefon ve internet altyapısı bulunmadığı için vatandaşların ilk adresi ise yansıtmalı internet olarak da bilinen yerel internet hizmet firmaları oluyor.

 Bu firmalar, belli noktalara taşıdıkları interneti o çevredeki kullanıcılara uydu mantığı ile kullandırıyor. Bu sayede altyapı sorunu yaşayan ve internetsiz kalan vatandaşlarda internet kullanabiliyor.

SAKARYALI İNTERNET FİRMALARI

Sakarya'da faaliyet gösteren yerel internet firmaları ise büyük rekabet halinde. Sakarya'da  Myfi, Ant Wifi, Wifi 54,, Klick Net, Poyraz Wifi, gibi firmalar faaliyet gösteriyorlar. Merkezleri Sakarya olan bu internet firmaları arasında ise pazarda büyük rekabet var.

 Altyapı sorunu yaşayan müşterilerine ulaşmak için adeta birbirleri ile yarışan bu firmaların en büyük rakipleri ise Turkcell Superbox, Millenicom, Tepe İnternet gibi ulusal firmalar oluyor.

 Vatandaşların bu firmalar arasında hangisini tercih edeceği konusundaki en önemli iki kriter ise hız ve fiyat politikaları oluyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3626949/yerel-internet-saglayan-firmalar-devlere-karsi