Vatandaş Büyükşehir'den sefer istedi...Komşu örnek gösterildi

MEDYABAR.COM-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatanaşlara kolaylık sağlamak için kocaeli'nden Sakarya'ya otobüs seferleri yapıyor.

Haftanın her günü Kocaeli'den Sakarya'ya gelmek isteyenler kolaylıkla hayata geçirilen hatlar sayesinde Sakarya'ya gelebiliyor.

Komşu belediye tarafından düzenlenen otobüs hatları Kocaeli İzmit Otogarı'ndan kalkarak Karaman yeni Kent Hastanesine gidiyor.

Ayrıca Kocaeli büyükşehir Belediyesi Sakarya Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin talebi üzerine 280 numaralı hattı devreye alarak, SAÜ kampüsü ike Kocaeli arasında yolcu taşıyor.

Komşu belediye yolculara devreye koyduğu otobüs hatları ile kolaylık sağlarken, Sakaryalı vatandaşlar bu konuda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

Medyabar Whatsapp İhbattına gelen şikayette vatandaşlar, orta garajdan veya Sakarya Büyükşehir Belediyesi Terminali'nden Kocaeli'ye hat konulmasını istiyor.

İşte o şikayet,"Sakarya Halkının Büyükşehir Belediyesinden “Sakarya-Kocaeli arasına Otobüs Hattı” Konulması Talebi Sakarya- İzmit- Derince arası yolculuk yapmak isteyen vatandaşların tek ve zorunlu tercihi Adapazarı Terminal- Derince arası çalışan minibüslerdir. Sakarya’da yaşayan vatandaşlarımızın birçoğu ya çalıştıkları için her gün ya da Umuttepe’de bulunan hastane ve diğer sebeplerle Kocaeli’ne gidip gelmektedir. Adapazarı Terminal- Derince arası çalışan minibüslerin ayakta yolcu alamamaları nedeniyle minibüslerin ilk durakta dolduktan sonra diğer duraktan yolcu almaları imkansız hale gelmektedir. Buda vatandaşların kış şartlarında duraklarda uzun süre beklemelerine neden olmaktadır. Söz konusu hattaki minibüs sahipleri bu konuya hiçbir çözüm bulamamıştır. Talebimiz Büyükşehir Belediyesinin Orta Garajdan veya Terminalden İzmit terminale iş saatleri ve yoğunluk dikkate alınarak otobüs hattı konulmasıdır. Zaten hali hazırda Korucuk –İzmit Arası ve Sakarya Üniversitesi Kocaeli terminal arası çalışan otobüs hatları mevcuttur. Adapazarı Terminal- Derince arası çalışan minibüslerin tekel konumunda olmaları sebebiyle yolcular kaliteli hizmet alamamaktadır. Sakarya halkının talebi belediyenin Orta Garajdan veya Terminalden İzmit terminale iş saatleri ve yoğunluk dikkate alınarak otobüs hattı koymasıdır. Belediye yetkililerinin bu sesi duymasını umuyoruz."

- Medyabar, Sizden Gelenler bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3627691/vatandas-buyuksehirden-sefer-istedikomsu-ornek-gosterildi