İple cilt germe estetiği nedir ?

Özel İnci Göz Hastanesi Cildiye Polikliniği ve Estetik Birimi Dermatolog’u Uzman Dr. Melih Koruyucu, ‘’İple Estetik Uygulamalar’’ konusunu şöyle açıkladı:

’Belli bir yaştan sonra cildimizde bir çok değişim görülür. Cilt soluklaşır, incelir, damarlanmalar artar, çok sayıda leke ve benler oluşur. Bağ dokusu zayıflaması sonucu kırışıklıklar, sarkmalar oluşur. Bütün bu değişimler bizim yaşımızı ele veren bir yüz görünümüne sebep olur. Ama özellikle bayanlar bu değişimlerden hiç memnun kalmazlar. Bayanların bu sıkıntılarına çareler bulmak için tıp bilimi sürekli yeni teknolojiler, yeni ilaçlar üretir. Daha etkili, daha problemsiz, daha kalıcı çözümler üzerinde çalışmalar sürekli devam edecektir. Yaşlılık etkilerinden biri olan ciltteki sarkmalar için uzun yıllardır birçok tedavi uygulanmaktadır. Ameliyatla, kimyasal solüsyonlarla, lazerle, PRP’ yle, mezoterapiyle, dolguyla ve ultrasonla cilt germe tedavileri yıllardır giderek popülerliği artan tedavilerdir. Diyen, Özel İnci Göz Hastanesi Cildiye Polikliniği ve Estetik Birimi Dermatolog’ u Uzman Dr. Melih Koruyucu, ayrıca son senelerde ‘’İple Cilt Germe’’ uygulamalarıda giderek yaygınlaşmaktadır’ dedi.

Cilt altına yerleştirildiğinde kısa sürede eriyip kaybolan, etrafında oluşturduğu reaksiyon sayesinde bölgede gerginlik yaratan ipler zaman içinde gelişmiş ve giderek daha fazla ve daha uzun süreli germe özelliğine sahip olacak şekilde değişime uğramışlardır. Gün geçtikçe bu özellikleri daha fazla olan yeni ürünler çıkmaya da devam etmektedir. Diyerek açıklamalarını sürdüren Dermatolog Uzman Dr. Melih Koruyucu, iki önemli konuya dikkat çekti;

1. Neden İple Tedavi Tercih Ediliyor?

​İp uygulamaları basit bir lokal uygulamasını takiben yapılabilir. Hastaya uygulama diğer tedaviler kadar büyük sıkıntı vermez. Tedavi süresi kısadır. İlk sonuçlar kısa sürede alınır. Aylar içinde gerginlik devam eder ve alınan sonuç birkaç sene kaybolmaz. Ameliyat yok. Lazer ve ultrason seansı sırasındaki ağrılar yok. İşlemden sonra kısa sürede normal düzene geri dönülebilmekte. Yan etki olasılığı az.

2. Neden uzman doktora başvurmalıyım?

Tedavinin uzman bir doktor tarafından değerlendirme yapılarak kararlaştırılması gerekir. Aynı amaçla yapılabilecek birçok tedavinin olduğunu düşünürsek, sizdeki problemlerin çözümünde size en yararlı olacak tedavinin belirlenmesi en önemli aşamadır. Uygun olmayan tercih istediğiniz kadar başarılı uygulansın sizi istediğin iz noktaya getirmeyecektir. O yüzden son kararı verirken muhakkak uzman görüşü almak gerekir.

Sakarya'da Cildiye Polikliniği ve Estetik Birimi Dermatolog’u olan Uzman Dr. Melih Koruyucu, bu alandaki cilt ve estetik sağlığımız için bu faktörler yerine gelince uygulamaların daha da verimli olacağını söyleyerek görüş ve açıklamalarını tamamladı.

- Medyabar, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3631703/iple-cilt-germe-estetigi-nedir