Foto kapana yakalandılar! Ormancı ve kerestecilere baskın: 17 gözaltı

İLK KEZ SAAT 19.29'DA YAYINA VERDİĞİMİZ HABERİMİZİ KAYNAĞINDAN VE ALINAN BİLGİLERLE YENİDEN YAYINA VERİYORUZ

Ormanda 'Kayıp operasyonu.. Bir orman işletme şefi, 2 ormancı bir memur ve kereste tüccarlarının bulundugu 17 kişi gözaltına alındı..

MEDYABAR.COM: Gözaltılar  Sakarya  Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında  bugün sabah saatlerinde gerçekleşti. Karapürçek ve Akyazı İlçelerindeki ormanlık alanlarda  devrik tabir edilen ormanlarda çürüyen veya sert geçen kış şartlarından devrilen ağaçların kesilmeleri sırasında gündeme gelen iddialar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında , İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü ekipleri bu iki ilçede daha önce tespit edilen adreslerde eş zamanlı olarak arama yapıldı...

KERESTE TÜCCARLARI

 Aramalarda orman işletme şefliği ve tüccarların evlerinde iddialarla ilgili evraklara el konulurken, aralarında bir orman işletme şefi, 2 orman muhafaza memuru,1 memur ile 13 bölgede kereste ticareti yapan tüccarların bulunduğu 17 kişi gözaltına alınarak Adapazarı'na il Emniyet Müdürlüğü'ne getirildiler.

SAYI ARTABİLİR

Şüpheliler KOM Şubesi'nde sorgulanmaya alındılar: Soruşturmanın ilerleye aşamalarında gözaltına sayısının artabileceğine dikkat çekildi...


 

İddialar ile Orman Bölge Müdürlüğü tarafından bölgedeki ormanlık alanlarda devrik ve çürüyen ağaçların izinli olarak kesilmesiyle ilgili olarak süren kesim çalışmasında çok miktarda orman emvalinin kayıp olduğu iddiaları üzerine başlatıldığı ifade edildi.

FOTO KAPANA YAKALANMIŞLAR!

Bu arada gözaltına alınan şüphelilerin, orman bölge müdürlüğüne bağlı yaban hayatını tespit için konulan fotokapanlar tarafından da görüntülendiği ögrenildi.

Şüphelilerin orman emvaliyle birliktie harekete duyarlı fotokapanlar tarafından fotoğraflandığı ifade edildi

 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3632732/foto-kapana-yakalandilar-ormanci-ve-kerestecilere-baskin-17-gozalti