Çocuk gelin davasında hapis cezası

MEDYABAR.COM:  Taraklı ilçesi'nde 15 yaşından küçük çocukla evlilik yaptığı için yargılandığı mahkemece 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan 24 yaşındaki Serdar Ö. denetimli serbestliği ihlal edince tutuklandı.

Alınan bilgilere göre; Serdar Ö. bir süre önce aynı mahallede oturan 15 yaşındaki bir kızla evlilik yaptı. İmam nikahı ile yapılan evlilik, ihbar edilince Serdar Ö. hakkında 'Çocuğu cinsel istismar' suçundan ağır ceza mahkemesinde dava açıldı.

Karara çıkan davada 8 yıl 4 ay hapis cezası alan Serdar Ö.nün bu cezası Yargıtay tarafından da onandı ve cezası kesinleşti.

 Cezasını denetimli serbestlik kapsamında tamamlarken imza ihlalerinde bulunan Serdar Ö. hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 

Ocak ayında çıkartılan bu karar sonrasında Serdar Ö. Taraklı Jandarma ekiplerince dün evinde gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

İşlemlerin ardından da  Ferizli Cezaevi'ne gönderildi.

Çocuk yaşta kızla evlilik yaptığı gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan Serdar Ö. denetimli serbestlik ihlali nedeniyle cezasının geriye kalan bölümünü kapalı cezaevinde tamamlayacak.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3634587/cocuk-gelin-davasinda-hapis-cezasi