Büyük Kudüs Mitingi'ne davet

İstanbul Yenikapı Meydanı'nda düzenlecek miting hakkında bilgiler veren ve tüm Sakaryalıları davet eden Abay, “Kudüs demek, Mekke, Medine, Şam, Arakan, Trablus ve İstanbul demektir. Bugün Kudüs için bütün kimliklerden sıyrılıp tek yürek olma günüdür.” dedi.

Basın açıklamasında “Yüzyılın Zorbalığına Karşı, Kudüs İçin Ayağa Kalk” sloganıyla Saadet Partisi öncülüğünde tertip edilecek mitinge açık davet yapan Abay, “Bütün siyasi partiler, STK’lar bu mitinge davetlidir. ABD’nin Filistin’i yok sayan yüzyıl safsatasına en büyük tepkiyi, her kesimden göstermesini bekliyoruz.” dedi.

Abay sözlerine şöyle devam etti;“ABD ve İsrail’in uluslararası hukuku ve tarihi gerçekliği hiçe sayarak ‘Yüzyılın Anlaşması’ ismiyle ortaya koyduğu planla Filistin’i ve Filistin halkını yok sayıyor. ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs’ü işgal anlaşmasına karşın Saadet Partisi, 9 Şubat Pazar Günü saat 14.00'da bir miting düzenleme kararı almıştı. Bugün Kudüs için bütün kimliklerden sıyrılıp tek yürek olma günüdür. Bugün Kudüs için ihtilafları bir kenara bırakarak, ittifak etme günüdür. Siyasi görüşü, ideolojisi ne olursa olsun herkesi 9 Şubat Pazar günü İstanbul Yenikapı Meydanına davet ediyorum.”

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3636207/buyuk-kudus-mitingine-davet