SAÜ Vakfı Okullarında Çanakkale sergisi

Öğrencilerin büyük ilgisini çeken sergide, Çanakkale Destanı’nın ruhu bir kez daha yaşandı. Döneme ait  gerçek objelerin tanıtıldığı sergide, öğrencilere ilk olarak konferans salonunda Dünya eğitim  gönüllüleri birliği derneğinden Suat Yılmaz tarafından  yapılan sunumla o yıllara bir kez daha gidildi.

Her kademenin anlayacağı şekilde yapılan sunum, öğrencilerin oldukça ilgisini çekti. Tarihe kazınan,yaşanılması neredeyse imkânsız olan olayların yaşandığı o dönem,tüm çıplaklığıyla anlatıldı

Kalıcı olması amacıyla savaşla ilgili birçok bilginin yer aldığı kitap ve dergi satışı da yapıldı.VAKIFLI öğrenciler sergi sayesinde bu dönemle ilgili öğretici çizgi romanları, tarihi eğlenceli hale getiren oyunları inceleme imkanı da buldular.

Vakıf Okulları Sosyal Bilgiler Zümresi tarafından düzenlenen etkinlikle ilgili eğitim liderleri Özden Öncel Naiboğlu ve Tolga Tosun şunları dile getirdi:" Okul olarak amacımız millî birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, somut yaşantılar sağlayarak öğrencilerimizin tarihe ilgisini çekmek, milli ve insanî değerlerimizi hatırlatmaktır.Zaten son günlerde ülkece yaşadığımız elim ve nahoş olaylar bizlere bayrağımıza ve vatanımıza daha fazla sahip çıkmamız,tarihimizi daha iyi bilmemiz gerektiğini öğretiyor.Eğitim liderleri olarak bizlerde bu yönde derslerimizi işliyoruz."dediler.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3636263/sau-vakfi-okullarinda-canakkale-sergisi