"Corona Virüsü kapmış olabilirim" deyip SAÜEAH'a geldi

Olay dün akşam saatlerinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşandı. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı dış hatlar gelen yolcu bölümünde görev yapan bir vatandaş evde aniden ateşlendi.

Grip belirtilerine bir anda yükselen ateşte birleşince kendisinden şüphe duyan 30'lu yaşlardaki havaalanı işçisi vakit kaybetmeden SAÜEAH Acil Servisi'ne geldi.

Burada verdiği beyanda "Corona Virüsü olma ihtimalim var Havaalanında dış hatlar bölümünde çalışıyorum" diyen hasta acil servisi bir anda alarma geçirdi. 

Olası Corona Virüsü'ne karşı teyakuzda olan hastanede hemen gerekli önlemler alınarak hasta izole odaya sevk edildi ve gerekli tahliller başlatıldı.

Hastanın yapılan tahlillerinde bulaşıcı bir hastalığının bulunmadığı mevsime bağlı gribal bir enfeksiyon nedeniyle yüksek ateş ve grip belirtileri taşıdığı anlaşıldı. 

Yapılan tahliller sonrasında hasta taburcu edilerek evine gönderildi. 

Sağlık Müdürü Doğruladı

Sağlık İl Müdürü Aziz Öğütlü'de olayı doğruladı. Öğütlü hastanemize yüksek ateş ve kusma şüphesi ile gelen hastamıza yapılan tahlil ve tetkiklerde her hangi bir aksi duruma rastlanmamıştır. Güvenlik görevlisi olarak çalışan vatandaş dış hatlarda gelen yolcularla iç içe olunca korkmuş ve böyle bir beyanda bulunmuş" dedi. Öğütlü "Vatandaşlarımız panik yapmasın. Gerekli tüm önlemler hem Sakarya'da hemde tüm Tükiye'de alındı" dedi

- Medyabar, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3637774/corona-virusu-kapmis-olabilirim-deyip-saueaha-geldi