Büyükşehir'de bir istifa bir görevden alma

Sakarya Büyükşehir Belediyesinde, Ekrem Yüce döneminde göreve atanan iki şube müdürünün görevlerinden alındığı iddia edildi.

Alınan bilgilere göre kısa süre önce Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü görevine atanan Üzeyir Kibar  görevden alınırken  Spor Şube Müdürü Davut Cengiz ise görevinden istifa etti

Daha önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Danışmanı olarak da görev yapan Kibar ile Yüce'nin görevden alınması dikkat çekti.

Üzeyir Kibar'ın Büyükşehir Belediyesinde başka bir birimde görevlendirildiği öğrenilirken Cengiz ile ilgili alınan tasarruf ise bilinmiyor.

Görevinden istifa eden Spor Şube Müdürü Davut Cengiz, 10  Şubat tarihinde büyükşehir belediye başkanlığına verdiği dilekçede '31 Mayıs 2019 tarihinden itibaren yürüttüğüm spor şube müdürlüğü görevinden istifa ediyorum İstifamın kabulunu.. 'diye diekçe verdi..

Diğer yandan Büyükşehir Belediyesi bir süreden beri yeni görevlendirme kapsamında çeşitli birimlerde ki şube müdürü ve sorumluların görevlerinden alındığı da öğrenildi.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3644411/buyuksehirde-bir-istifa-bir-gorevden-alma