Manavlarda büyük buluşma

Manavlarda Büyük Buluşma olarak değerlendirilen istişare toplantısı Bursa Osmangazi İnegöl Kocaeli İzmit Gebze Sakarya ve Balıkesir yörelerinden çok sayıda dernek temsilcisi ve üyelerin katılımıyla yapıldı.

Sakarya Yerel Kültür Derneğinin ev sahipliğindeki

sohbet toplantısına Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Erenler Belediyesi eski başkanı Cavit Öztürk Bursa İnegöl Manav Yörük Muhacir Dernekleri Federasyonu yönetimi ve bağlı derneklerin temsilcileri Kocaeli Yerel Kültür Platformuna bağlı Manav Kültür Dernek

lerinin başkan ve temsilcileri katıldı.

Manav kültürü ve bu kültürün gelecek kuşaklara aktarımıyla ilgili yapılması gerekenlerin de dile getirildiği samimi ve sıcak sohbet toplantısında misafir belediye başkanı ve dernek yöneticilerine günün anısına plaket takdim edildi.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık yaptığı konuşmada böyle geniş katılımlı to

plantıya ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek yerel ve yerleşik kültürümüzün yaşatılmasının ve gelecek kuşaklara miras olarak bırakılmasının tarihimiz açısından çok önemli olduğunu belirtti. SYKD Başkanı Necmettin Kırık toplantıya katılan tüm misafirlere dernek yönetimi adına çok teşekkür etti.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3645770/manavlarda-buyuk-bulusma