Nuri Demirağ Havacılık Lisesi'nde sınav ve seminer bir arada

Seminerde okulun normal bir lise gibi olmadığını yabancı dile ve havacılık eğitimlerine daha çok önem verdiklerini vurguladı.

Müdür Yardımcısı Merve Başar, "lisemizde haftada 6 gün ders vereceğiz, bunun yanında sadece havacılık derslerine değil, normal derslere de ağırlık vereceğiz. Bizim diğer liselerden farkımız ise, meslek lisesi değil teknik lise olmamız." dedi. 

Merve Başar "okulumuzun 6 gün olmasının nedeni öğrencilerimize daha çok destek olmak. Bire bir ya da toplu bir şekilde etüt verebilmek, Bunun yanında ingilizce dilini öğrencilerimize akıcı bir şekilde öğretebilmek içindir"dedi. Öğrencileri üniversite sınavlarına hazırlamak için 2 haftada bir deneme sınavı yapacaklarını ve bu deneme sınavlarına 9. sınıfta başlayacaklarını belirtti.

Velilere yapılan seminerde sözü Uçak Bakım Meslek Öğretmeni Mesut Çifçi aldı 

Çiftçi konuşmasında "Teknik derslerimiz 3 ayrı bölümden oluşmaktadır. Uçak Bakım, Bilişim Teknolojileri ve İHA-1 Pilotaj Eğitimi. Uçak Bakım derslerimizde bir uçağın uçuşa hazır hale gelmesi nasıl olur? Nelerine bakılır? Neler yapılır? gibi soruların cevaplarını veriyoruz ve uyguluyoruz.Burdan mezun olduklarında öğrencilerimiz birer teknisyen olacaklar." dedi. 

Seminere katılan Subü öğretim üyesi Dr. Metin Çengel ise bilişim teknolojileri dersinde verecekleri "Siber Güvenlik" dersinden bahsetti. Çengel konuşmasında "Artık sesli savaşlar yok sessiz savaşlar var. bunlardan biri ise bilgisayar üstünden yapılan virüslü saldırılar. Bu saldırılardan korunmak için ve karşılık verebilmek için ülkemizin bir siber güvenlik bölümü var. Gelen saldırıları engelleyip, bu saldırılara karşılık verebilmek için kurulmuş bir bölüm. Bunun için öğrencilerimize uygulamalı olarak yazılım dersleri vereceğiz." dedi.

- Medyabar, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3653100/nuri-demirag-havacilik-lisesinde-sinav-ve-seminer-bir-arada