Ali İnci; Darbeye izin vermeyiz!

15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, dernek binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya derneğin yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı. Yaklaşan 28 Şubat öncesi bir program düzenlediklerini söyleyen Genel Başkan Ali İnci, “26 Şubat Çarşamba günü Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın konuşmacı olarak katılacağı bir program düzenledik. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan program saat 19.00’da başlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın da programımıza canlı yayınla bağlanmasını bekliyoruz. Tüm halkımızı programımıza bekliyoruz” dedi.

BİN YIL SÜRECEK DENMİŞTİ
28 Şubat bin yıl sürecek” sözünü hatırlatan Ali İnci, “Biz darbelere karşı kurulmuş bir derneğiz. Halkımızı bu tür girişimlere karşı uyanık tutmayı ve hareketlendirmeyi amaçlıyoruz. Evet, bu dernek vasıtasıyla bin yıl boyunca 28 Şubat zulmünü ve yapılan haksızlıkları dile getireceğiz. 28 Şubat’ı unutmadık, unutmayacağı ve de unutturmayacağız” diye konuştu. İnci ayrıca dernek olarak “ Çocuk liderler” ve “Ailemi seviyorum” başlıklı projeler hazırladıklarını, bu tür projelerinin süreceğini kaydetti.
YENİ DARBE İDDİALARI
Son zamanlarda sıklıkla dillendirilen darbe yapılacak söylentilerine de yanıt veren Ali İnci, “Ben 15 Temmuz günü kızımın düğününü bırakıp valiliğe gittim. Oradaki vatandaşlarımızla birlikle darbecilere direndik. Böyle bir kalkışma olursa yine direniriz ve canımız pahasına darbecilerle mücadele ederiz. Darbe heveslileri çok iyi bilsin ki 15 Temmuz’dan daha büyük bir direnişle karşılaşır ve daha büyük bedeller öderler. Bu ülke hepimizin ve de ülkemizi çok seviyoruz. Darbeler bu ülkeye hiçbir zaman fayda sağlamadı” ifadelerini kullandı. 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3672262/ali-inci-darbeye-izin-vermeyiz