Dünya kamuoyu her gün Sakarya'dan bahsediyor bakın neden ?

Sakarya füzesi Suriye'yi vurdu

İdlib'te yaşanan hain saldırı sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri yoğun bir şekilde Suriye'yi vurmaya devam ediyor. Roketsan tarafından üretilen T-122 Sakarya füzelerinin Suriye'ye fırlatıldığını gösteren bir video ortaya çıktı.

İdlib'te yaşanan hain saldırı sonrası Türk Silahlı kuvvetleri Suriye'yi yoğun ateşe tuttu. Roketsan'ın ürettiği özel füzeler olan T-122 Sakarya füzesinin fırlatılma videosu ortaya çıktı. Adını Sakarya Nehri'nden alan bu füze 122 mm'lik artırılmış menzilli roket ailesi klasik 122 mm'lik roketlere göre iki kat menzile sahip.

40 roketi 80 saniye içinde atan Sakarya Füzesi'nin fırlatılması dış basında da büyük ses getirdi. Ukrayna haber sitesi www.dialog.ua'nın yaptığı habere göre Türk Ordusu Rusların taktiklerini kullanmaya başladığını artık sadece top atışları değil füze atışları ile Suriye'yi vurmaya başladığını belirtti.

Habere göre Türkiye'nin NATO üyesi olmasından dolayı ne Rusya'nın ne de Esad'ın Türkiye topraklarına saldırıya cesaret edememesi sebebiyle Türkiye artık hiç acımadan büyük füzeleri ile vurmaya başladığını yazdı.

Sakarya füzesinin Suriye'ye ateşlenmesi, Ukrayna'daki sosyal medya hesaplarında hızla yayılmaya başlandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3680620/dunya-kamuoyu-her-gun-sakaryadan-bahsediyor-bakin-neden