Hakeme kafa attı, polis sahaya girip gözaltına aldı

SPOR264.COM:-
Karasu'da Kızılcıkspor ile Akyazı Çınarlık Gençlikspor arasında oynanan 1. Amatör B Grubu maçı yarıda kaldı.

İddialara göre karşılaşmanın hakemi Murat B. 15'nci dakikada Kızılcıkspor lehine penaltı verdi. Bu karara öfkelenen Akyazı Çınarlık Gençlikspor oyuncuları hakeme itiraz etmeye başladı. O sırada oyunculardan biri iddialara göre hakem Murat B.'ye kafa attı.

Hakem Murat B. suratına aldığı kafa darbesi sonrasında bir anda yere yığıldı. Burnu kanayan hakemi sahaya giren polis uzaklaştırarak sağlık ekibinin yanına götürdü. 

Hakem ambulans ile hastaneye sevk edilirken, Akyazı Çınarlık Gençliksporlu oyuncu ve oyuncular ise polis nezaretinde karakola götürüldü.

'HAKEM BİZE KÜFÜR ETTİ'

Akyazı Çınarlık Gençliksporlu futbolcuların iddiasına göre hakem kendilerine küfretti. Olayın ardından polisler hakem Murat B.'nin yanına geldi. Bu sırada ayağa kalkan hakem Murat B. futbolcuların iddiasına göre kendilerine küfür etti. Küfür edildiğini duyan futbolcular da daha çok sinirlendi ve tekrar hakeme saldırmak istedi. Araya giren polisler daha büyük bir kargaşanın olmasını engelledi.

İKİ TARAFTA ŞİKAYETÇİ

Olayların ardından her iki tarafta Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek birbirlerinden şikayetçi oldu. Tek tek ifadeleri alınan Akyazı Çınarlık Gençlikspor futbolcuları ve yöneticileri uzun süre Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde beklemek zorunda kaldı.

Polis olay sonrasında konu hakkında tahkikat başlatırken. Hakemin hastaneden iş göremez raporu aldığı iddia edildi. 

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3683111/hakeme-kafa-atti-polis-sahaya-girip-gozaltina-aldi