Vali Nayir'e Muhasebecilerden ziyareti

Devletimize Başsağlığı Diliyoruz”

Kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür ettiklerini ifade eden Başkan Kocacık, Sayın Valimiz nezdinde İdlib Şehitlerimiz için devletimize ve tüm milletimize başsağlığı dileğinde bulunduklarını ifade ederek, SMMMO olarak hafta dolayısıyla önceden farklı etkinlik planları olduğunu, ancak Şehitlerimiz anısına programları iptal ettiklerini söyledi.

Şehitlerimizi Andılar”

Başsağlığı dilekleri için kendilerine teşekkür ettiklerini ve tüm Şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ettiklerini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Milli birlik ve beraberlik duygularını yoğun bir şekilde hissettiğimiz bugünlerde özel gün ve haftalardaki kutlama tarzı etkinliklere ara verilmesi uygun bir davranıştır. Bununla birlikte bu gibi haftalarda bir farkındalığın oluşturulması da önemlidir. Özellikle vatandaşlarımıza konunun iyi bir şekilde anlatılması gerekiyor. Bu konuda sizlerin gayret gösterdiğinizi biliyoruz.

Gönüllülük Faaliyetleri de Önemli”

Odalar dahil tüm STK’lar bizler için önemli kuruluşlardır. Biz odaları yalnızca bir sivil toplum kuruluşu olarak görmüyoruz, kanunla kuruldukları için aynı zamanda devletin bir parçası olduğunuzu biliyoruz, aynı zamanda gönüllü bir faaliyette üstlenmiş durumdasınız. Belki görevini icra etmek için vasfı bulunan herkesin bir odaya üye olma mecburiyeti vardır, ancak yönetimde görev almak tamamen kişinin insiyatifine dayanmaktadır. İşte sizler de önemli bir sorumluluk yüklenerek gönüllü bir faaliyet yürütmektesiniz. Gönüllü faaliyetlerin tatmin duygusu yüksektir. Bu açıdan bakarsak sizin derdiniz yalnızca muhasebe olmaz, ilin bütün dertleriyle dertlenerek trafik, sağlık, eğitim gibi her alanla ilgilenmek durumunda kalıyorsunuz. Elbette STK’larımızın toplumun bütün ihtiyaçlarına çare olacak her türlü çalışmada yer almasını biz de isteriz” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirerek Başkan Kocacık ve oda üyeleri ile bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, herkese çalışmalarında başarılar da diledi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3685952/vali-nayire-muhasebecilerden-ziyareti