Yolcu sayısı her ay düşüyor...CHP'li vekilden sefer çağrısı

Mayıs ayında sinyalizasyon çalışmaları nedeni ile Derbent ve Köseköy durakları iptal edilmiş akıbetine ilişkin ise konuyu birçok defa Mecliste dile getiren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, durak ve seferlerin arttırılmasına ilişkin TCDD’ye sorular yöneltti.

TCDD tarafından Akar’a verilen yanıtta altyapı çalışmalarının bitirilmesinin ardından sefer sayılarının ve parkurun uzatılacağı belirtilirken tarih olarak herhangi bir şey denilmedi.

2012 yılı öncesinde günde 30 Bin yolcu taşıyan Bölgesel Tren de son olarak durak ve seferlerin azaltılması ile birlikte sadece son altı ayda yolcu sayılarında yüzde 35 azalma meydana geldi.TCDD’den son altı aydaki yolcu sayılarını talep eden CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’a verilen cevapta Adapazarı-Pendik Bölgesel Treni aylar bazında, Temmuz ayında 73 Bin, Ağustos ayında 70 Bin, Eylül ayında 69 Bin, Ekim ayında 62 Bin, Kasım ayında 57 Bin ve Aralık ayında 51 Bin yolcu taşıdı. Her ay yolcu sayısında düşüş yaşanırken TCDD’den kısa zamanda durak ve sefer sayının arttırılmasını talep eden Akar, bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağını TCDD Genel Müdürlüğü ile gerekli temaslara gireceğini söyledi.

- Medyabar, Bölge bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3688666/yolcu-sayisi-her-ay-dusuyorchpli-vekilden-sefer-cagrisi