Engin Özkoç çok ağır konuştu !

CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, dün TBMM'de kapalı oturumda toplanan mecliste nelerin konuşulduğunu 10 yıl boyunca söyleyemeyeceğini ama neler konuşulmadığını söyledi. Özkoç kapalı oturumda Neden idlibde bir savaşın içerisindeyiz ve Çocukların İdlib'de gerçek anlamda neden şehit düşüldüğünü konuşulmadığını söyledi. Özkoç basın toplantısında kapalı oturumda neden İdlib'de savaşın içinde olduğumuzun anlatılmadığını ifade ederek Fıratın doğusunda bahsedilen güvenlik duvarının da neden gerçekleştirilmediğinin de konuşulmadığını söyledi.

Özkoç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok ağır sözlerle yüklendi. 27 Şubatta verilen şehitlerinin ardından kamuoyunun muhatabının neden Hatay Valisi olduğunu sordu. Özkoç, basın toplantısında slayt gösterisi şeklinde göstererek Ortadoğu'da yapılan savaşların sorumlusu olarak ABD ve Erdoğan'ı sorumlu tuttu. 

Özkoç Toplantıda şu ifadeleri kullandı:

''İdlib'de cihatçı grupların ve terör örgütlerinin neden hamiliğine soyunduk ve bunun için neden şehit veriyoruz, konuşulmadı.

İdlib'de PKK terör örgütü ve YPG olmadığı hâlde, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı; İran, Suriye, Rusya ve Türkiye'nin birlikte olduğu mutabakatta neden oradaki teröristlerin hamiliğine soyundu, 'Onları ben silahsızlandırırım, sivil halktan ayrıştırırım gibi bir söz söyledi' konuşulmadı.

Dünyanın her tarafından gelmiş, ne olduğu belli olmayan, IŞİD militanlarının cirit attığı İdlib'de Türk askeri neden şehit oluyor, konuşulmadı.

Bununla ilgili, Türkiye'de vermiş olduğumuz şehitlerimizin haberi 27 Şubat'ta yankılandığı sırada, Türkiye Cumhuriyeti milletinin muhatabı neden Hatay Valisi oldu? Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı yok muydu, konuşulmadı.

Bu Ortadoğu Savaşı, Amerikan emperyalizminin bir süreci başlatmasıyla oldu. Adına Büyük Ortadoğu Projesi dendi. ABD'nin kendi çıkarlarını koruyan, Ortadoğu'da istediği düzeni yaratmaya çalışan, Müslümanların kanını akıtmaya yönelik, dünyada Müslümanları bir tehdit ve terör örgütü olarak göstermeye çalışan, böylece bir düşman yaratarak ABD'yi yeni bir toprak işgaline, Ortadoğu'daki zenginliklere el atmasını sağlayan bir proje başlatıldı. Başkanı Amerika Birleşik Devletleri'ydi.'' 

Özkoç'un basın toplantısı

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3689421/engin-ozkoc-cok-agir-konustu