SUBÜ'de spor bilimleri farkı...Devlet üniversiteleri arasında üçüncü

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Spor Bilimleri Fakültesi, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından akademik teşvik performanslarına göre hazırlanan Devlet Üniversiteleri ve Fakülte Sıralaması (DÜS) çalışmasında; Türkiye’de tüm devlet üniversiteleri arasında üçüncü sırada yer aldı.

 BAŞARILARA YENİLERİ EKLENİYOR

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ve yoğun çalışmaların karşılığını aldıklarını vurgulayan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Örneğini birçok defa gördüğümüz üzere Spor Bilimleri Fakültemiz milli sporcularımızın tercihi. Farklı spor dallarında ve uluslararası alanlardaki başarılarımıza her geçen gün bir yenisini ekliyoruz. Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın son yıllarda düzenli olarak yayınladığı ve daha çok akademik yönden etkinliğin ön plana koyulduğu çalışmada Spor Bilimleri Fakültemiz Türkiye’deki tüm devlet üniversiteleri arasında üçüncü oldu. Fakültemizin öncelikli olarak tercih edilmesindeki ana nedenlerinden birisini bu tarafsız çalışma ortaya koyuyor” diye konuştu.

 FARKIMIZI ORTAYA KOYACAĞIZ

Türkiye’de spor bilimleriyle ilgili eğitim veren 80’in üzerinde yükseköğretim kurumu bulunduğunu söyleyen Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu, “Fakültemiz burada gerek akademik potansiyeli, gerekse eğitim-öğretim kalitesi ile ön plana çıkıyor. Devlet üniversitelerinin akademik teşvik puanlarına göre sıralamasında bulunduğumuz yer, genç ve dinamik üniversitemiz açısından gurur verici. Çalışmalarımızı daha yoğun bir şekilde sürdürecek, Türkiye’ye örnek olan 7+1 modelini uygulamaya başladığımızda ise farkımızı daha net ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3691558/subude-spor-bilimleri-farkidevlet-universiteleri-arasinda-ucuncu