Pamukova'da Coronavirüs şüphesi !

Pamukova da son günlerde Coronovirisüne yakalanan hastaların olduğu iddialarına Pamukova Devlet Hastanesi yetkililerinden açıklama geldi.

Pamukova Devlet Hastanesi yetkililerinden bilgiye göre, 5 Mart Perşembe günü öğle saatlerinde Umre'den 8 gün önce dönen 46 yaşındaki bir kadın öksürük şikayeti ile Devlet Hastanesine başvurdu. Yapılan müdahale sonucu, 46 yaşındaki kadın tedbir amaçlı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Bu sabah Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi ile yapılan görüşmede, dün tedbir amaçlı sevk edilen 46 yaşındaki kadının yapılan tahlillerinin sonucunun negatif çıktığı sadece soğuk algınlığı hastalığına yakalandığı belirlendi.

Umre'den 8 gün önce dönen 46 yaşındaki kadının tedbir amaçlı Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildiği, Sakarya da hiç bir İlçe Devlet Hastanesinde Coronavirüsünü tetkik edecek laboratuar bulunmadığı, şüpheli görülen hastaların Sakarya da pilot hastane olarak belirlenen Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildiği belirtildi.

Yetkililer Pamukova da şuana kadar Coronovirüsüne yakalanan hastanın olmadığı ifade edilirken, vatandaşların hijyen kuralarına dikkat etmesi gerektiği, tokalaşma ve öpüşme gibi alışkanlıklarından bir süre vaz geçmeleri gerektiği ifade edildi. Özellikle elleri,n sık sık dezenfekte edilip yıkanılması gerektiğine vurgu yapıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3694051/pamukovada-coronavirus-suphesi