Türk Eğitim Sen'den "kadın" konulu panel

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevim Atila Demir, Siyasal Bilimler Fakültesi Öğretim ÜyesiDoç. Dr. Köksal şahin, Siyasal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Dilşad Türkmenoğlu Köse, İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi  Dr. Mustafa Öztunç gibi birbirinden kıymetli akademisyenlerin konuşmacı olarak katıldığı panel, Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan akademisyenlerin katılımıyla başlayan panelde Türkiye’de kadın sorunları, kadının iş dünyasındaki yeri ve anne olarak kadın gibi başlıklar ele alındı.

Türk eğitim Sen Sakarya Şube Başkanı Mehmet Düzlü,Türk Eğitim Sen’in Türk Kültüründe kadına yaklaşımı ve kadın istihdamı politikalarını da değerlendirdiği panelde; “Kadın sorunlarının ötelendiği toplumların muasır medeniyetler seviyesine çıkmalarının asla mümkün olmayacağının bilincinde, toplumsal kalkınmada sorumlu bir sivil toplum örgütü olan sendikamızın bu gün yaptığımız etkinlik ve benzeri çalışmalarla üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz.” dedi

- Medyabar, Kadın bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3703361/turk-egitim-senden-kadin-konulu-panel