Akyazı Atatürk İlkokul ve Ortaokulunda çifte açılış sevinci

Atatürk İlkokul ve Ortaokulunda düzenlenen tören ana sınıfı ile robotik kodlama atölyesinin açılışı ile ilgiliydi. Düzenlenen tören saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesi ile başladı. Daha sonra Okul Müdürü Ahmet Duman kürsüye geldi ve hem okulu hem de açılışları yapılan ana sınıfı ve robotik kodlama atölyesi hakkında bilgiler verdi.

Okul Müdürü Ahmet Duman konuşmasında şunları söyledi “Okul öncesi eğitimin önemi büyüktür. Bu dönem çocuklarımızın en hızlı yetiştiği dönemdir. Bu dönemde çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde yetiştirmek bizim asli görevlerimiz arasındadır.  Açılışını yapacağımız ana sınıfımız okul öncesi eğitimin temel taşıdır ve bizler burada çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştireceğiz. Bundan herkes emin olmalıdır. İkinci açılışımız ise robotik kodlama atölyemizdir. Bu atölyemiz öğrencilerimiz için yüzyılın öğrenme ortamlarının modellendiği “prototip” bir öğrenme merkezi olacaktır. Yine bu atölyemiz sayesinde öğrencilerimizi çağın gelişim hızının gerisinde kalan klasik öğrenme ortamları dışına çıkarıp yeni öğretim ortamlarının içine taşımak için bu atölyemizi kurduk” dedi ve açılışlara katılanlara teşekkür etti.

Okul Müdürü Ahmet Duman’ın konuşmasının ardından gerek anasınıfı ve gerekse atölyenin yapımı, içindeki malzemenin alımı ve açılışa hazır hale getirilmesinde emeği geçenlere hazırlanan plaket ve belgeleri verildi.

Atatürk İlkokul ve Ortaokulunda gerçekleşen törende açılışlar Kaymakam Yakup Güney ve Belediye Başkanı Bilal Soykan ile diğer davetliler tarafından birlikte yapıldı.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3703540/akyazi-ataturk-ilkokul-ve-ortaokulunda-cifte-acilis-sevinci