Velilerden Corana virüsü tedbiri... Öğrenciler erken tatile girdi

MEDYABAR.COM-

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü kabusu, ilk vakanın tespitinin ardından Türkiye’nin de bir numaralı gündem maddesi haline geldi.

Sabah saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından ikinci vakanın da rastlandığı açıklanırken, Türkiye'de tedbirler  alındı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamada küresel salgın haline gelen Corona virüsüne karşı okulların tatil edildiğini açıkladı.

Çocuklarını okula göndermediler

16 Martta'tan itibaren okullar bir hafta tatil edilecek. Ancak  Türkiye'de vakaların görülmesi ile birlikte öğrenciler 16 Mart'ı beklemedene erken tatile girdi.

Virüs tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de büyük endişe uyandırırken, çoğu veli çocuklarını tedbir amaçlı okula göndermedi.Veliler endişeli olduklarını söylerken, kalabalık ortamlarda çocuklarını uzak tuttuklarını bu nedenle okula göndermek istemediklerini belirttiler.

Okullarda corona virüsü tatili ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek?

Öte yandan hükümet tarafından alınan karar doğrultusunda, ilk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatile girecek. 23 Mart tarihi itibariyle de uzaktan eğitim yöntemiyle internetten ve televizyon kanallarından eğitimlere devam etme imkanı sağlanacak.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3706909/velilerden-corana-virusu-tedbiri-ogrenciler-erken-tatile-girdi