Hendek zabıtadan kapanan iş yerlerine denetim

Hendek Belediye Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında yayınlanan genelge ile faaliyetleri geçici olarak durdurulan işyerlerini denetledi. Yapılan denetimlerde Bakanlığın vermiş olduğu faaliyetleri durdurma kararına uyulması konusunda uyarılar yapılıyor. Ekipler tarafından ayrıca gıda ürünü satan diğer işletmelerde temizlik ve hijyen denetimleri devam ederken diğer yandan usulsüz fiyat artışına karşı reyonlarda ve bir çok yerde fiyat etiket denetimler hızla devam ediyor. İşletme sahiplerinin uyarıldığı denetimlerin aralıksız devam edeceği bildirildi.

FAHİŞ FİYAT-GIDA

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada vatandaşların bu hassas süreçte daha dikkatli olmasını istenirken Vatandaşlarımız fahiş fiyat artışı ve gıda güvenliği konularında belediyemizin 444 54 03 numaralı iletişim merkezini arayarak ya da 0555 888 54 03 nolu WhatsApp İhbar Hattına yazarak şikayette bulunabilir. Ayrıca gıda güvenliği ile ilgili her türlü ihbar ve şikayetler Tarım ve Orman Bakanlığının Alo 174 Gıda Hattı ile WhatsApp İhbar Hattına 0 501 174 0 174 fahiş fiyat artışıyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığının VİMER-189 ihbar hattına Ticaret Bakanlığının Alo 175 ve Haksız Fiyat Artışı HFA mobil uygulamasına yapılabiliyor. denildi.

GENELGE

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle tiyatro sinema gösteri merkezi konser salonu nişan/düğün salonu çalgılı/müzikli lokanta/kafe gazino birahane taverna kahvehane kıraathane kafeterya kır bahçesi nargile salonu nargile kafe internet salonu internet kafe her türlü oyun salonları atari playstation vb. her türlü kapalı çocuk oyun alanları AVM ve lokanta içindekiler dahil çay bahçesi dernek lokalleri lunapark yüzme havuzu hamam sauna kaplıca masaj salonu SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3723654/hendek-zabitadan-kapanan-is-yerlerine-denetim