Şehirden Miraç Kandili mesajları...

SATSO Başkan Akgün Altuğ mesajında;

“Miraç Kandili; insan gönlünün aydınlandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği mukaddes gecelerden bir tanesidir. Müslümanların inanç ve kültür dünyasında manevi öneme sahip olan Miraç Kandili’nin, özellikle ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde, verdiği huzur iklimine ihtiyacımız var.  

Bu kutsal gecenin, dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta üyelerimiz olmak üzere Sakaryalı hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutluyor, kandilin herkese hayır, bereket, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu mesajında;

Bu kutlu gece Peygamber Efendimizin, Mescidi Haramdan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı hikmet dolu yolculuğu ifade etmektedir. İnsanlığın ufkunu açıp, en yüce mertebelere yükselişi simgeleyen Miraç, sevgi, saygı, güzel ahlak ve dayanışma gibi değerler için büyük bir fırsattır. Bu mübarek gecenin kıymetini bilip, Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya ve vazifelerimizi yerine getirmeye çalışalım.

Bilindiği üzere Dünya’da hızla yayılan koronavirüs salgını, ülkemizi de tehdit etmektedir. Koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir. Bu yüzden yoğun bir şekilde mücadele eden Devletimizin aldığı tedbirlere harfiyen uyulması hayati önem taşımaktadır. Panik yapmadan, tedbir alırsak kısa zamanda bu zor günler geride kalacaktır. Salgının yayılmasını engellemek adına mecbur kalmadıkça evden çıkmayalım. Bu mübarek gecede ellerimizi semaya açıp, dualar edelim.

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, tedavi gören vatandaşlarımıza ise acil şifalar dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle; Türk-İslam aleminin Miraç Kandil’ini kutlar, bu mübarek ve anlamlı gecenin; Ülkemiz, aziz milletimiz ve tüm insanlık için sağlıklı ve huzurlu yarınlara vesile olmasını temenni ederim. Rabbim milletimizi korusun.

AK Parti Erenler İlçe Başkanı Beşir Doğrusever mesajında

 "Miraç, bütün olumsuzluklara ve zorluklara rağmen tevhit, ibadet, sabır ve istikamet üzere sebat ederek inandığı gibi yaşayanların asla yalnız ve yardımsız kalmayacağını gösteren ilahî bir armağandır. Nitekim Risalet’in Mekke döneminde, Peygamberimizle birlikte ilk Müslümanların içinde bulundukları son derece çetin, sıkıntılı ve hüzünlü bir zamanda Allah’ın bir lütfu olarak gerçekleşen Miraç mucizesi, Resulüllah ve mümin gönüller için büyük bir teselli ve ilahî bir destek olmuştur” ifadelerine yer verdi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4080251/sehirden-mirac-kandili-mesajlari