Vali yurt müdürleri ile bir araya geldi...Yapılacak çalışmalar görüşüldü

Toplantıda Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Türk Kızılayı Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki ile Yurt Müdürleri de yer aldı.

“İhtimaller Arasında Sakarya’da Var”

Vatandaşlarımızın birçok ilde olduğu gibi ihtimal dâhilinde Sakarya’daki KYK yurtlarında da 14 günlük gözlem ve kontrol sürelerine dair alınan tedbirler ile yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıda Vali Ahmet Hamdi Nayir, hangi yurtların kullanılacağı ve yurtların son durumları hakkında bilgiler de aldı.

“Devletimize Yardımcı Olmalıyız”

Salgın hastalıkla mücadele kapsamında devlet tarafından her alanda çok önemli tedbirler alındığına dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, yurtdışındaki vatandaşların diğer illerle birlikte ilimizdeki KYK Yurtlarında 14 gün gözlem ve kontrol altına alınması ihtimaline karşı yapılan toplantıda ilgili kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon ile işbirliğini ele aldıklarını, salgın hususunda üzerine düşen her şeyi layıkıyla yerine getiren devlete vatandaşların da her konuda yardımcı olmasını istediklerini, zorunlu haller dışında evden çıkılmaması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve özellikle salgın hastalık riski taşıdığından toplu olarak askere uğurlama törenlerinin yapılmaması kararına riayet edilmesi gerektiğini ifade etti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4081576/vali-yurt-mudurleri-ile-bir-araya-geldiyapilacak-calismalar-gorusuldu