Pamukova'da tüm parklar kapatıldı

Pamukova Belediyesi, Coronavirüs kapsamında yapılan tüm uyarılara rağmen meydan, park gibi alanlarda toplanmaya devam eden vatandaşları önlemek amacıyla İlçede bulunan tüm park ve bahçelere emniyet şeridi çekerek kapattı.

Pamukova'da bulunan park ve bahçelerde insanların toplanmasını ve oturmasını sınırlamak için belediye zabıta ekiplerince oturma gurupları etrafına emniyet şeridi çekildi. Zabıta ekipleri vatandaşların ve özellikle yaşlıların ihtiyaçları dışında gerekmedikçe evlerinden çıkmamaları, topluluk oluşturacak şekilde bir araya gelmemeleri konusunda uyardı.

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün yaptığı açıklamada "Corona virüsüne karşı tüm yurtta olduğu gibi Pamukova’da da yoğun ve disiplinli bir şekilde önlemler alıyoruz. Öncelikle tüm devlet kurumları,STK ve siyasi parti teşkilatlarının binaları,dini müesseseler,kalabalık işyerleri,kooperatifler fedakar belediye ekiplerimiz tarafından dezenfekte edildi. Esnafımız broşürlerle virüs ve bulaşma yolları hakkında bilgilendirildi.

Son olarak vatandaşlarımızın sosyal mesafelerini ihlal etmelerini önlemek için parklarımızın etrafına şerit çekip bir arada oturmalarını engellemeye çalışıyoruz. Bu yapılan her şey tek bir vatandaşımızın kılına zarar gelmesini engellemek içindir.Hep birlikte kurallara azami hassasiyet göstererek bu musibetin de üstesinden geleceğimize inancım tamdır " dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4081784/pamukovada-tum-parklar-kapatildi