Uzaktan Eğitimde SAÜ Farkı

Uzaktan eğitimde alt yapıda yaşanabilecek sıkıntılar hesaba katılarak Milli Eğitim Bakanlığı da dahil olmak üzere üniversitelerin geneli web sistemine ders yükleme şeklinde bir yol izleyeceklerini duyurmuşlardı. Ancak Sakarya Üniversitesinin öğretim üyelerinin canlı derslerde öğrencilerle etkileşimli bir yol izleme kararı almasının ardından bugün ilk dersler canlı ve sorunsuz olarak başladı.

DERSLERI EŞZAMANLI VEREN AZ SAYIDA ÜNIVERSITEDEN BIRIYIZ
Rektör Savaşan canlı ders yapılan birkaç üniversiteden biri olmanın yanında binlerce öğrenci ile canlı etkileşim halinde olabilen tek üniversite olduklarını düşündüklerini dile getirdi. Sakarya Üniversitesinin uzaktan eğitim konusunda en hazırlıklı üniversite olduğunu kaydeden Rektör Savaşan sanal sınıf ortamında uzaktan eğitimin verilmesi dolayısıyla SAÜ Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi UZEM ve Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezine BAUM teşekkür etti.

Evde kal uzaktan eğitim al parolasıyla hareket ettiklerini belirten Prof. Dr. Fatih Savaşan "Ülke olarak hep beraber pandemi ile mücadele içindeyiz. Tek yol kurumların tedbir uyarılarına harfiyen uymak yanlış ve kasıtlı bilgilere prim vermemek bu bilgilerin yayılmasına hizmet etmemek dedi. Sakarya Üniversitesi olarak 2020 yılında dijital üniversite dönüşümüne yönelik hazırlıklarını sürdürürken pandeminin gündeme geldiğini söyleyen Savaşan ön lisans lisans yüksek lisans ve doktora programlarında toplam 3 bin 655 dersin canlı ders formatı ile uzaktan eğitim şeklinde verileceğini belirtti. Uzaktan eğitimle yürütülen programlarla birlikte canlı ders sayısının 5 bini bulduğunu söyleyen Rektör Savaşan An itibariyle 83 dersimiz canlı olarak verilmektedir. Bu derslerin tamamını eşzamanlı senkron olarak veren çok az sayıda üniversiteden biriyiz. Bu da üniversitemizin bir farkı SAÜ farkı diye" konuştu.

SOSYAL MEDYA IÇIN CANLI DERS HASHTAGI
Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan uzaktan eğitim konusunda sosyal medya için saüdecanlıdersteyim adıyla bir hashtag çalışması da başlattıklarını sözlerine ekledi. --

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4102323/uzaktan-egitimde-sau-farki