Durmuş’tan maske üreten halk eğitim personeline ziyaret

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının birlik ve beraberlik içerisinde kazanılması gereken bir savaş olduğunu ifade eden Durmuş sağlık çalışanlarına maske ve önlük üreten Halk Eğitim öğretmenlerini millî mücadelenin simge kahramanlarından Nene Hatuna benzetti.

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş Halk Eğitimlerden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Çakmak ve Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulvahit Uygarın da eşlik ettiği ziyarette maske üretimi çalışmalarını yakından inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ''Bir askerın vatan borcunu ödemesı düşman mermısıne sıper etmekse eğer bedenını öğretmenlerınkı de vatan ıçın yaşayacak ve vatan ıçın ölecek nesıllerı yetıştırebılmektır. dünyamızı tehdıt eden koronavırüse karşı vakayla mücadele eden hastanelerde çalışan sağlık personellerı evlerıne gıtmıyorlar. çocuklarından aılelerınden büyük fedakârlıkta bulunan sağlık çalışanlarımız ıçın merkezdekı öğretmenevımızı tahsıs ettık. bu süreçte herkes üzerıne düşen görevı yapmak zorundadır ve yapmalıyız. onlar hastanelerde cansıparane mücadele verırken naçızane elımızden bır şey gelıyorsa bızım de bunu esırgemememız lazım. burada yaptığımız ış sadece maske üretmekten ıbaret değıl. 18 mart39ta on beşlıler vatanında ınsanlar yaşasın dıye ölmeye gıderken bugün de yıne on beşlıler ve nene hatunlar vatanında ınsanlar bır daha nefes alsın dıye mücadele edıyorlar. bunu unutmayın. yaptığınız ış bu yüzden çok kıymetlı. emeğınıze yüreğınıze sağlık. gün umutlarımızın ve hayallerımızın motıvasyon kaynağı olması gereken bır gündür. hepınıze tüm eğıtım camıamıza verdığı katkılardan dolayı çok teşekkür edıyorum'' dedi.

Yeni makinelerin devreye girmesiyle birlikte günlük 10 bin adet maske üretiminin hedeflendiği Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde geçtiğimiz haftadan bu yana üretilen ilk maskeler İl Sağlık Müdürlüğü ve AFAD İl Müdürlüğüne teslim edildi.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4107821/durmustan-maske-ureten-halk-egitim-personeline-ziyaret