Koronaya toplu bulaşım ! Bu görüntülerin sorumlusu kim ?

MEDYABAR.COM/
İçişleri Bakanlığı, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yayınladığı genelgeye göre, şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçlarının yolcu kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşımasına karar verdi.

SOSYAL MESAFE EYLEMİ

Halk sağlığı uzmanları, Kendimizi ve çevremizdekileri virüsün olası etkilerinden korumak adına alabileceğimiz en büyük tedbirin ‘Sosyal Mesafe’ eylemi olduğu konusunda sık sık uyarılarda bulunuyor.

CEZALAR KESİLİYOR AMA…

Diğer tüm şehirlerde olduğu gibi ilimizde de polis ekipleri, toplu taşıma araçlarında yüzde 50 kapasite kuralına uyup uyulmadığı konusunda denetimler yapıyor, kurallara uymayan sürücülere cezalar kesiliyor.

KURALLARA UYULMUYOR

Ancak denetimlere ve kesilen cezalara rağmen şehirde bazı dolmuş minibüslerinin tüm bu kurallara uymadıkları gözlemlendi. Yolcular tarafından çekilerek, Medyabar.com Whatsapp Hatımıza gönderilen fotoğraf kareleri, yüzde 50 kapasite ile birlikte sosyal mesafe kurallarına uyulmadığını gözler önüne serdi.

BİNMEK ZORUNDA KALIYORLAR

Koronavirüs salgını nedeniyle, şehirde bir çok büyük fabrika üretimine ara verdi ancak sanayi bölgesinde onlarca küçük işletme faaliyetine devam ediyor. Bu nedenle işlerine gitmek için evlerinden çıkan vatandaşlar, sefer sayılarının azaltılması nedeniyle işlerine geç kalmamak için kurallara uyulmadığını gördükleri dolmuş minibüslere binmek zorunda kalıyor.

ŞÖFÖRLERDE ŞİKAYETÇİ

Bu durumdan kendilerinin de çok etkilendiğini belirten şöförler mağdur olduklarını söyledi. Yarı yarıya çalıştırınca mazot parasını bile karşılamadığını ifade eden hat şöförleri mazot yardımı yapılması gerektiğini vurguladı. 

- Medyabar, Koronavirüs bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4122811/koronaya-toplu-bulasim-bu-goruntulerin-sorumlusu-kim