Hala Akıllanmadık! Yasağa rağmen çay ocağında sabah muhabbeti!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm düyayı etkisi altına alan Coronavirüsü ile ilgili Türkiye'de de sıkı tedbirler alınıyor. Bu kapsamda 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklanırken, kafe ve kahvenele gibi işletmeler de kapatıldı.

Tedbirler ve uyarılar her geçen gün artarken, bazı vatandaşlar yapılan uyarılara hatta alınan kararlara aldırış etmiyor. Tıpkı Hızırtepe Mahallesinde bulunan bir çayocağı ve çayocağında oturan vatandaşlar gibi. 

Medyabar whatsap İhbar Hattına gelen görüntünde, vatandaşların çayocağı önünde toplandığı, sosyal mesafe kuralının uygulanmadığı ve birbirleriyle yakın temsata bulundukları halde eldiven ve maske takmadıkları görüldü. 

Gördükleri manzaraya tepki gösteren vatandaşlar, belediyeye birçok kez şikayet etmelerine rağmen kimsenin aldırış etmediğini söylerken, Vali Ahmet Hamdi Nayir'e seslendi.. 

Gelen mesajda, "Merhaba iyi günler. Korona virüs tedbirleri kapsamında ülkemizde bir çok önlem alınmasına rağmen şehrimiz Sakarya’da bu önlemler maalesef yeterli alınmıyor ya da uygulanamıyor. Hızırtepe de ciddi anlamda bu konuda problem var çay ocaklarının önü defalarca uyarılmasına rağmen dolu hatta 65 yaş üstü bir sürü insan var. Belediyeye defalarca şikayet edilmesine rağmen kimse müdahale etmiyor. Bir şekilde sayın valinin bu konuya el atması gerekiyor. Kahvehaneler kapanmışken çay ocağı adı altında burada bir sürü insanın toplanması halk sağlığını ciddi tehlikeye atıyor" ifadeleri kullanıldı.

İŞLETME SAHİBİNDEN AÇIKLAMA
Konuyla ilgili oldukça üzgün olduklarını belirten işletme sahipleri açıklama yaparak, "Ruhsatimiz esnaf çay ocağı olarak geçtiği için esnafımıza hizmet vermekteyiz. Tabiki bu esnada dışarda kimsenin oturmaması şartıyla. Hijyen kurallarına uyarak hizmet vermekteyiz. Daha dikkatli olacağımızı da belirtmek isterim." ifadelerine yer verdiler.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4130819/hala-akillanmadik-yasaga-ragmen-cay-ocaginda-sabah-muhabbeti