Çark Caddesi esnafı Ayhan Salman'ın ölümünde şoke eden iddia!

İddialara göre; Çark Caddesi esnaflarından Ayhan Salman, 7 Nisan tarihinde hayatını kaybetti. Ölüm raporunda  “Bulaşıcı olmayan hastalık (Doğal ölüm)” olarak açıklanınca yakınları cenazeyi normal bir şekilde defnetti ve taziye için gelenler kabul edildi.

Aynı günün akşamı hastaneden aranan aileye ‘kaybedilen kişide koronavirüs olduğu’ söylendi.

Test sonucunu açıklayan doktor hayatını kaybeden kişilerin yakınlarının karantinaya girmesi gerektiği şeklinde uyarıda bulundu.


Mağdur ailenin bir üyesi Twitter’da konuyla ilgili yapılan paylaşımda şu ifadeleri kulandı:

Sayın Sağlık Bakanım Fahrettin Koca 07.04.2020 tarihinde babam gibi sevdiğim amcam vefat etmiştir. Cenazeyi aldığımız ölüm raporu budur. Ölüm gününün sabahında hastanede Kovid-19 şüphesi konuluyor ve devlet hastanesine sevk ediliyor devlet hastanesinde test yapılacak deniyor. Test sonucuna göre cenazeyi alıp almayacağımız bize söyleniyor. Sabah cenazeyi almaya gittiklerinde negatif deniyor ve cenazeyi alıyoruz normal bir şekilde cenaze namazını kılıp gömüyoruz.

Gelebilen yakın akrabamız taziyeye geliyor doğal olarak çünkü test sonucu negatif dendiği için içimizde çok fazla olmasa bile rahatlık oluyor. Cenaze akşamı aldığımız haber hepimizi kahrediyor. Devlet hastanesinden doktoru arayıp test sonucunun pozitif çıktığını söylüyor ve evden çıkmamamız gerektiğini, kimseyi almamamız gerektiğini bize söylüyor

Lakin unuttukları bir şey var. Bize ‘test sonucu negatif çıktı’ diyerek cenazeyi veriyorlar. Biz de doğal olarak namazını kılıp normal bir şekilde defnediyoruz. Akşamüstü testinin sonucunun pozitif olduğunu öğreniyoruz.

İçimizde oluşan şüpheyi aile içinde Kovid-19 testi yapılarak giderilmesini talep ettiğimizde nedense talebimize karşılık alamıyoruz. Eğer bizim içimizde bir şey çıkarsa ve diğer insanlara bulaştırdıysak bizim girdiğimiz vebalin hesabını kim verecek…

- Medyabar, Koronavirüs bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4152669/cark-caddesi-esnafi-ayhan-salmanin-olumunde-soke-eden-iddia