Mahallesinde 3 ailede Corona çıkmıştı. Muhtar son durumu böyle anlattı...

Şuan itibari ile 3 ailenin ve test sonucu pozitif çıkan vakaların durumlarının gayet iyi olduğunu ileten Nuruosmaniye mahallesi muhtarı "Vakalrımız tedavi görüp iyileşti. Evlerinde aileleri le birlikte gözetim altında tutuluyorlar. Çok şkür mahallede öyle söylendiği gibi karantina uygulaması başlamadan vakaların önüne geçebildik." dedi. 

İşte mahalle muhtarı Tahsin Kolat'ın o açıklaması;

Küresel sorunumuz olan KORONAVİRÜS, tehdinin Ülkemizide etkisi altına aldığı ve NURUOSMANİYE Mahallemizde'de Üç Vatandaşımızda , COVİT 19 Tanısı Pozitif görülmüştür. Ulusal ve yerl Medya üzerinden çıkan haberlere göre NURUOSMANİYE Mahallemizin tamamen KARANTİNA , altına alındığı haberlere de konu olmuştur.

Şükurler olsun ki ilk Vaka görüldüğü an itibarı ile İlçe Sağlık Müdiremiz Dr. Merve KAHRAMAN , Aile hekimimiz, Dr. Burhan TEZER, hocalarımız ile Koordine olunarak Pozitif görülel Vatandaşlarımıza Gereken tedbirler alınıp Ambülans,lar ile Hastanemize sevki sağlanmıştır. Hastalarımiza Hekimlerimiz tarafindan gereken hassasiyet ve tuygulatedavilerinip Sağlığina Kavuşmus bulunmaktadırlar.

İlçe Kaymakamımız Sayın İlyas MEMİŞ,beyin Öncülüğünde ve Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Müdürümüz, Fatih BODUR, bey ile birlikte Vaka görülen Ailelerimize gereken yardımları ulaştırıp ihtiçlarını gidermekteyiz. Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü kıymetli Büyüklerimizide tespit edip Nuruosmaniye genclik Başkanı Gürkan KAYA, ve ekibi ile bizlere ihtiyac duya tüm Ailelerimize hizmetlerimizi sunmaktayız. 360 bin M2 kare yerleşik ve 730 Nüfus,a sahip olan Nuruosmaniye mahallemizde bu kapsamda çalışmalarımızda mahallemizin tamamını ve kısmen gözlem altında bulunan hanelerimiz olmak üzere dezenfekte çalışmalarımiza destek veren sorunlarımizi an ve an kulak veren gayretlerini bizlerden esirgemeyen herkese şükranlarımı sunar, teşekkürlerimi Arz ederim.  

- Medyabar, Koronavirüs bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4171200/mahallesinde-3-ailede-corona-cikmisti-muhtar-son-durumu-boyle-anlatti