Demokrat Parti'den 23 Nisan mesajı

Unutulmaması gereken; bu meclisin milletin egemenliğini tesis etmek gayretiyle kurulduğudur. Burası birilerine yeni yetkiler ihdas etme, birilerinin kudretini arttırma yeri değildir. Yüce Meclisimiz, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında oynadığı rol ile “gazi”lik sıfatına haiz olmuş, muhakkak ki zafere giden yolda tetikleyici bir vazife üstlenmiştir. Bu bakımdan hem kuruluşun, hem kurtuluşun, hem egemenliğin hem de tüm farklılıkları reddedip “bir” olmayı başarmış bir milletin “bütünlük” sembolüdür.

Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en yüce hatıra da, miras da şüphesiz ki milli egemenliktir. Hür fikriyatın egemen olduğu nesiller büyük işler başarmıştır, başaracaktır. En büyük misali ise büyük ve baki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Milli egemenlik, en yüce hürriyettir. Bu vesileyle çocuklarımıza bırakabileceğimiz en yüce hatıra da, miras da şüphesiz ki milli egemenliktir. Bu yıl kutlamalarımız çok farklı olacağını inanıyorum. Koronavirüs mücadelemiz tüm hızla devam ederken, tabiî ki sağlık hepimiz için çok önemli.

Bu anlamda TBMM’nin 100. yılında herkes evlerini ve balkonlarını Türk Bayraklarla donatıp coşkulu bir şekilde kutlamaya davet ediyor. İnşallah bu virüs tamamen yok olduğu taktirde seneye daha coşkulu bir şekilde sokaklarda ve caddelerde kutlayacağımıza inanıyorum.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4224086/demokrat-partiden-23-nisan-mesaji