Bu ölümün adı kader oldu!

MEDYABAR.COM: Pamukova Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden 28 yaşındaki 4 çocuk annesi Damla Şimşir bugün sabah saatlerinde evlerinin önünde bir anda yere yığıldı. Yakınları ambulansın geç geleceğini düşünerek kendilerine ait araçla Pamukova Devlet Hastanesine götürdü.


 Ancak İl Pandemi Kurulunun kararı ile hastane personelinin geçici olarak Arifiye’de görevlendirilmesi nedeni ile Pamukova Devlet Hastanesi kapalı olunca, hastayı Geyve Devlet Hastanesine götürmek için yola çıktılar.

KOMŞULARI TANIK OLDUKLARI O ANLARI BÖYLE ANLATTILAR

 Damla Şimşiri hastaneye götürdükleri araç Geyve yakınlarında arızalanınca, hasta başka bir araçla Geyve Devlet Hastanesine götürüldü. Ancak hastaneye varınca 28 yaşındaki Damla Şimşir hayatını kaybetti.
Talihsiz kadının kalp krizinden ölmüş olabileceği değerlendirilirken,  kesin ölüm nedeni yapılan otopsi sonucunda belli olacak.

28 yaşındaki 4 çocuk annesi Damla Şimşiri hastane götüren komşuları ve yanı zamanda akrabaları İbrahim Elekcioğlu ile Muhammet Elekcioğlu, “ Sabah saatlerinde Damla evlerinin öününde yere düşmüş vaziyetteydi Çenesi kilitlenmişti. Ambulans geç gelir diye kendi aracımızla Pamukova Devlet Hastanesine götürdük. Ama hastane kapalıymış. Mecburen Geyve Devlet Hastanesine gitmek için yola çıktık. Ama aracımız yolda arıza yaptı. Hastayı arkamızdan gelen eşinin bulunduğu araca aldık. Geyve Devlet Hastanesi acile götürdüğümüzde bize doktor ve görevli sağlık personeli Damla Şimşir’in öldüğünü söylediler. Burada hastanemiz açık olsa ilk müdahale burada yapılacaktı. Belki Damla şu an hayatta olacaktı “ dediler. 


 
Evli 28 yaşında 4 çocuk annesi Damla Şimşir’in genç yaşta ölümü komşularını da yasa boğarken, komşuları talihsiz kadının Pamukova İlçe Hastanesinin kapalı olması nedeni ile öldüğü iddia ederek “ Buradaki hastane açık olsaydı o 28 yaşındaki kadın ölmezdi. 4 tane çocuğu yetim kaldı, sokakta kaldılar. O hastaneyi kapatanların nasıl vicdanı rahat edecek. Günah değil mi? Yazık değil mi? Pamukova İlçelikten çıktı köy oldu “ diyerek tepki gösterdiler. 

PAMUKOVA BELEDİYESİ BU AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI


Pamukova Devlet Hastanesinin kapatılması sonrasında Pamukova Belediye Başkanlığı sosyal medya hesabından hastanenin pandemi kurulu tarafından kapatıldığını açıklayarak en kısa zamanda yeni hastanenin yapılacağını duyurmuştu.


 
Talihsiz kadının 2019 Temmuz ayından da aynı rahatsızlığı geçirdiği ancak tedavi edilerek kurtulduğu belirtilirken, eşi  Volkan Şimşir’in Temmuz 2019 ayında sosyal medya hesabından yaptığı  “ Allahım seni bana ve çocuklarına bağışladığı için, binlerce şükür olsun sana” paylaşımı ise dikkat çekti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4305858/bu-olumun-adi-kader-oldu