1,5 milyon dolarlık o bina nihayet!

2013 yılında o dönem 1,5 milyon dolar harcanarak yapılan ve kaba inşaat halinde kalan binanın o dönem 3 milyon lirayı geçen yatırıma rağmen neden bitirilemediği merak konusu olurken, 7 yıldır çürüyen binaya çözüm geldi.

Dönemin belediye başkanı Ali İnci tarafından kendisine yakın Hendekli bir firmaya ihaleyi vermesinin ardından Ülker’den alınan para bitmiş okul bitmemişti.

Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksek Okulunda 3000 öğrencinin öğrenim görmesi hedefleniyordu
Toplam 17,100 m2 alan üzerine yapılacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksek Okulu’nun yeni kampüsü toplam 5 blok ve 15.300 metrekare kapalı olana sahip olacak. Diğer taraftan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksek Okulunda oluşturulacak olan laboratuvar atölye ve diğer donanımlarda Organize Sanayi bölgesinin hizmetine açık tutulacaktı.

2.OSB' deki Fabrika sahipleri bir araya gelerek, 7 yıldır çürümeye terk edilmiş okul inşaatını bitirme kararı aldı. Okul inşaatı bittikten sonra Sabri Ülker MYO, SUBÜ bünyesine girerek, eğitim-öğretime başlayacak. Okulun eğitime başlamasıyla birlikte 2.OSB'nin kalifiye eleman ihtiyacı karşılanacak.

Fabrika sahipleri, Sabri Ülker MYO bitirdiğinde 1,5 milyon Dolar harcayarak, okul inşaatını bitiremeyen okulu 7 yıldır çürümeye terk edenlerin ayıbını örtmüş olacak.

Ülker grubu 3 milyon lira ödedikten sonra (2013 kuru hesabına göre 1,5 milyon dolar) birden projeden neden çekildiği, 1,5 milyon dolar harcanmasına rağmen binanın bitirilememesinin nedeni merak edilen sorular arasında yer alırken, OSB’de bulunan iş adamları güven ortamının tesis edilmesiyle işe el attı ve okulun bitirilmesi için söz verdi

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4312737/15-milyon-dolarlik-o-bina-nihayet