Sakarya ÖDM'den uzaktan eğitime destek atağı

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş yaşadığımız süreçte okullarına gidemeyen öğrencilere yönelik uzaktan eğitim faaliyetlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek ÖDM de görevli koordinatör öğretmenlerin ortaokullarda 6-7 ve liselerde 9-10-11. sınıflar düzeyindeki öğrenciler için hazırladıkları konu/kazanımlarının tekrar edilmesi ve eksikliklerin giderilmesini amaçlayan soruların 27 Nisan 2020 tarihi itibariyle www.sakaryaodm. meb.gov.tr uzantılı web adresinden yayınlandığını ifade etti.

Uzaktan eğitim dönemi başlangıcında 8 ve 12. sınıf düzeyinde öğrencisi olan okulların sürece dair yol haritalarını belirlemesi için il geneli destek programı ve koçluk sistemi hazırlayan ÖDM ekipleri tarafından özel yayınların da desteği ile her hafta online kazanım izleme sınavları yapıldığını belirten Durmuş 8. sınıf düzeyindeki öğrenciler için hazırlanan ikinci online kazanım izleme sınavının 01.05.2020 tarihinde saat:14.00’te, 12. sınıflar için kazanım izleme sınavının ise 4 Mayıs Pazartesi günü saat 14'te yapılacağını kaydetti.

Bu çalışmalarda özveriyle görev yapan Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenlerine ve kurum yöneticisi İl Milli Eğitim müdür yardımcısı Yüksel Hamzaoğlu'na teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, online kazanım izleme sınavlarının soru ve cevap anahtarlarına, ara sınıflar için yayımlanan sorulara Sakarya ÖDM'nin www.sakaryaodm.meb.gov.tr uzantılı web adresinden ulaşabileceğini hatırlattı.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4313435/sakarya-odmden-uzaktan-egitime-destek-atagi