Pamukova'da pazar yeri krizi büyüyor!

Pamukova İlçe Hıfzıssıhha Kurulu ile Yenice Mahallesi İstasyon caddesine alınan ancak hem pazarcı esnafı, hem de pazar alışverişi yapanların tepkisine neden olan ilçe pazarı için yer bulundu; Aynı mahalledeki Pamukova Tren İstasyonu yanındaki yaklaşık 4 bin metrekarelik alan.

Kurul kararı ile İstasyon caddesine alınan ancak tepkilere neden olan ilçe pazarı sonrasında, geçtiğimiz perşembe akşamı Pamukova Belediyesi'nde sadece Ak Parti Meclis üyeleri ve Başkan Övün'ün katılımı ile yapılan toplantıda, yeni İlçe pazarı için alternatif yerler konuşulduğu, toplantı sonrasında tren istasyonunun batısında Fatmahanım Okulunun yanındaki bölgede karar kılındığı iddia edildi.

Toplantıdan bir gün sonra istasyon bölgesinde Pamukova Belediyesi fen işleri ekiplerinin hummalı bir çalışmaya başlaması, toplantıdan çıkan sonucun neticesi olarak değerlendiriliyor.

Kalıcı ilçe pazarı olması beklenen 4 bin metrekarelik alanın daha sonra kapalı pazar yerine dönüştürülebileceği  belirtiliyor.

Mülkiyeti TCDD'ye ait alanın, Pamukova Belediyesi'nce kiralandığı belirtilirken, İstasyon caddesinde kurulan ilçe pazarına tepki gösteren pazar esnafı, ilçe esnafı ve Pamukovalıların yeni İlçe pazarı için şehir merkezinden başka bir yer istemedikleri biliniyor.

Belediyenin aldığı kararın halk ve esnaf tarafından nasıl karşılayacağı ise merak konusu oldu.

Alınan kararın Belediye Başkanı’nın sadece Ak Partili Meclis üyeler ile paylaşması toplantıya Sadet Partili meclis üyelerinin çağrılmaması, Esnaf Odasından, Sivil toplum kuruluşlarından, muhtarlardan ve en önemlisi vatandaşların fikrinin alınmaması da alınan karara verilen tepkinin bir diğer nedeni olarak gösteriliyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4325253/pamukovada-pazar-yeri-krizi-buyuyor