Başkan Övün "Sizinle konuşacak birşey yok" dedi, ortam gerildi

Kurul kararı ile İstasyon caddesine alınan ancak tepkilere neden olan ilçe pazarı sonrasında, geçtiğimiz perşembe akşamı Pamukova Belediyesi'nde sadece Ak Parti Meclis üyeleri ve Başkan Övün'ün katılımı ile yapılan toplantıda, yeni İlçe pazarı için alternatif yerler konuşulduğu, toplantı sonrasında tren istasyonunun batısında Fatmahanım Okulunun yanındaki bölgede karar kılındığı açıklanmıştı.

Belediye ekiplerince dün yapılan çalışma ile zemin düzleştirilen yeni pazar yeri Pamukova esnafının tepkisine neden oldu. 

Şehir merkezinden uzak ve yeterli görülmeyen yeni pazar yerinin yapımında ne esnafa nede halka fikir sorulmadığını iddia eden Pamukova Esnaf Odası Başkanı Sabri Günay önderliğinde bir gurup esnaf bu gün Belediye binasına gelerek Başkan Güven Övün ile görüşmek istedi. 

Belediye önündeki parkta bekleyen esnafa Kaymakamlıkta toplantısı olan Belediye Başkanı Güven Övün "Sizinle konuşacak birşeyim yok" deyip çekip gidince ortam bir anda gerildi. 

Hep birlikte Güven Övün'ü protesto eden esnaf daha sonra Kaymakamlık önüne yürüdü. 

Esnafın gelişi ile polis Kaymakamık önünde önlem alırken toplantısı biten Güven Övün yine esnafla görüşmeden kaymakamlıktan ayrıldı. 

Esnaf şuan kaymakamlık önünde bekliyor...

 Ayrıntılar gelecek...

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4326483/baskan-ovun-sizinle-konusacak-birsey-yok-dedi-ortam-gerildi