Eski SP'li Yeni Ak Partili Başkan Övün ne yapmak istiyor?

Kurul kararı ile İstasyon caddesine alınan ancak tepkilere neden olan ilçe pazarı sonrasında Belediye Başkanın meclis üyelerine dahi bilgi vermeden İstasyonun yan tarafında bulunan alana kapalı  Pazar yeri yapmak için çalışmalara başlaması bir anda İlçe gündemine oturmuştu

ESNAFLARIN GÖRÜŞME TALEBİNE RET CEVABI..

Bir çok kesimden tepki alan karar sonrası  Pamukova Esnaf Odası Başkanı Sabri Günay, kararın yanlış olduğunu belirten dilekçesini Pamukova belediyesine vermişti. Dün sabah saatlerinde  Pamukova Esnaf Odası Başkanı Sabri Günay ve esnaflar Pamukova belediye başkanı ile görüşme talebinde bulundu. Anacak belediye başkanı  Esnaf Odası Başkanı Günay’ın görüşme talebini kabul etmedi.

CHP, İYİ PARTİ VE SAADET PARTİSİ MECLİS ÜYESİ ŞEN DEN ESNAFA DESTEK..

Belediye başkanının görüşme talebini kabul etmemesi üzerine Esnaf Odası Başkanı Sabri Günay ve berberindeki esnaflar Pamukova belediyesi önüne gelerek bir basın açıklaması yaptılar. Esnaf Odasının basın açıklamasına CHP İlçe Başkanı Fikret Uysal, İYİ Parti İlçe Başkanı Kemalettin Yörük, Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şen’de destek verdiler.

“KONUŞACAK BİR ŞEY YOK “ CEVABI ORTAMI BİR ANDA GERDİ..

Yapılan basın açıklaması sonrası, esnaflar belediye başkanı ile görüşmek istediklerini yenileyince, esnaflar  arasından seçilen 3 temsilci ve esnaf odası başkanı Sabri Günay belediye binası  merdivenlerinde Kaymakamlığa gitmek için binadan çıkan belediye başkanı ile karşılaştılar. Esnaflar görüşme taleplerini yenileyince, belediye başkanı “ Konuşacak bir şey yok “ cevabını verip makam arabası ile belediye binası önünden uzaklaşması üzerine ortam bir anda gerildi.

ESNAF KAYMAKAMLIĞA YÜRÜDÜ..

Pamukova esnafları Kaymakamlığa toplantıya giden belediye başkanını protesto etmek ve İlçe Kaymakamı Recai Karal ile görüşmek için Kaymakamlık önüne geldiler. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Kaymakamlık önünde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

BELEDİYE BAŞKANI KAÇARCASINA UZAKLAŞTI! ESNAF TEPKİ GÖSTERDİ..

Kaymakam Karal’a görüşme isteklerini ileten esnaflar, Karal’Iın Esnaf Odası başkanı Günay ve esnaflar arasından seçilecek 3 kişi ile birlikte görüşmeyi kabul ettiği bilgisi gediği anlarda, Kaymakam Karal ile toplantıda bulunan belediye başkanı Kaymakamlık binasından çıkarak makam aracıyla Kaymakamlıktan hızla uzaklaşırken esnaflar belediye başkanını sözlü olarak protesto etti.

ESNAF KAYMAKAM KARAL İLE GÖRÜŞTÜ..

Yaşanan  bu olay sonrası Esnaf Odası Başkanı Sabri Günay ve 3 esnaf Kaymakam Recai Karal ile görüşmek için Kaymakamlık binasına girdiler. Daha sonra Kaymakamlık binasına Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik’te gelerek toplantıya katıldı.

Yapılan toplantıda İlçede alternatif 3 yerin birkaç gün içinde yapılacak görüşmeler ile karara bağlanacağı belirtildi. Toplantı sonrası Esnaf Odası Başkanı Ginay ve esnaflar olaysız bir şekilde dağıldılar.

VE BASIN AÇIKLMASI İLE RESTLEŞME BAŞLADI..

Ancak bu yaşananlardan bir saat sonra Pamukova belediye başkanlığından yapılan basın açıklamasında, söz konusu tartışmalı yerin neden kapalı Pazar yeri olarak belirlendiğini detayları ile anlatan bir basın açıklaması yapılarak, özetle kapalı Pazar yerinin, istasyonun yanında bulunan alana yapılacağını karardan geri dönülmeyeceğini belirten bir açıklama yapıldı.

Bu açıklama sonrası Esnaf Odası Başkanı Günay ve esnaflar tekrar bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar.

Karşılıklı restleşmelerle devam eden gerginliğin ileriki günlerde neler getireceği merakla beklenirken, uzlaşmadan uzak tavırları nedeni ile belediye başkanına tepkiler her geçen gün büyümeye başladı.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4329853/eski-spli-yeni-ak-partili-baskan-ovun-ne-yapmak-istiyor