Pamukovalı satıcılar ile polis arasında gergin anlar!

Bolu'da Pazartesi günleri kurulan açık semt pazarında zabıta ve polis ekiplerince tezgah açmasına izin verilmeyen Pamukovalı sebze fidesi satıcıları tepki gösterdi. Pamukovalı fide satıcıları, belediye başkanı ile yapılan görüşme sonrası tezgah açabildi.

Olay, sabah saatlerinde Bolu, Gölyüzü Mahallesine kurulan semt pazarında meydana geldi. Gece saatlerinde Pamukova’dan Bolu'ya gelerek kurulacak olan semt pazarında fide satmak için tezgah açmak isteyen Pamukovalılara, gelen şikayetler üzerine zabıta ve polis tarafından izin verilmedi. Kendilerine izin vermeyen polis ve zabıta ekipleri ile sözlü bir şekilde tartışan Pamukovalı pazarcılar, duruma tepki gösterdi. Çıkan sözlü tartışma sonrası polisler, Çevik Kuvvet ekiplerinden destek istedi.

"Her sene bu sorunu yaşıyoruz"

Tezgah açtırılmayan Pamukovalı sebze fidesi satıcıları, "Her sen Bolu’da bu sorun yaşıyoruz. Yok yasak, yok şu, yok bu. Bütün köylü bize diyor ki, 'Buranın insanı alıyor, 5 liraya fide veriyor.' Biz 3 liraya getiriyoruz diye bizi şikayet ediyorlar. Böyle bir şey olamaz. Millet bol bol fide ekiyor. Her sene aynı muhabbet" ifadelerini kullanırken, "Ne yapalım hırsızlık mı yapalım, yolsuzluk mu yapalım" şeklinde konuşarak isyan ettiler.

Yaşanan tartışmalar sonucunda Pamukovalı fide satıcıları, Bolu Valisi Ahmet Ümit ve Belediye Başkanı ile görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda esnafların tezgah açmasına izin verildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4812019/pamukovali-saticilar-ile-polis-arasinda-gergin-anlar