Polis böyle gözaltına aldı...Bu görüntüler Geyve'de kaydedildi!

Geyve İlçesinde Coronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında polis Yörükler Mahallesinde marketten çıkan ve maskesi olmayan bir genci maske takması konusunda uyardı. İddialara göre genç maskesinin cebinde olduğunu söyledi. Polis cebindeki maskeyi neden takmadığını sorunca "Maske cebimde yeni çıkardım" cevabını verdi.

Bunun üzerine polis gençten kimliğini göstermesini istedi. İddialara göre maskesiz genç kimliğini göstermemekte direnince, polisle, maskesiz geç arasında tartışma başladı. Görevli polisler maske takmayan, kimliğini göstermeyen ve direnen genci yere yatırıp, plastik kelepçe takarak göz altına aldı.

Maskesiz gencin göz altına alınırken 5 polisin yere yatırılıp kafasına dizlerini koymaları ve kelepçe takıp göz altına alma anları çevredeki vatandaşlarca cep telefonlarına kaydedilirken, vatandaşlar polisin genci göz altına alış şekline tepki gösterdiler.

Gözaltına alınan gence kurlarla uymadığı için idari para cezası uygulandı. Görüntüler sosyla medyada paylaşılınca kısa bir süre içerisinde hit oldu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4819588/polis-boyle-gozaltina-aldibu-goruntuler-geyvede-kaydedildi